Тарифи. Ціни. Штрафи, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Чи загрожує конфіскація майна комунальним боржникам?

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: комуналка

  Комуналка зростає, борги накопичуються. Українці знову задумалися – а чи можуть відібрати житло за комунальну заборгованість? Журналісти розпитали юристів – яка сума заборгованості є критичною, хто і як може або не може забрати житло, і що робити, щоб цього не сталося.

  2888_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Міністр юстиції Павло Петренко запевняє, що ніхто не має права відібрати житло за борги за комуналку. І що це питання “навіть не обговорюється”.

  Але чинне законодавство України таку ситуацію допускає. І відібрати житло у комунальних боржників можуть. Але не у всіх. Процедура ця непроста, має кілька аспектів і умов. І в основному використовується тими, кому заборгували, як елемент залякування боржників, а не як справний і простий механізм стягнення боргів, кажуть юристи.

  Причина заборгованості за ЖКП – тут ключова. Якщо не можете оплачувати через малі доходи – житло не втратите. А якщо маєте фінансову можливість, але не хочете платити – нерухомість можуть відсудити.

  Юрист практики інтелектуальної власності, земельного права та виконавчого провадження Андрій Григоренко зазначив: постачальник житлово-комунальних послуг може лише вимагати у споживача таких послуг оплатити заборгованість.

  Загрожувати тим, що через наявну заборгованість постачальник відповідних послуг може відібрати житло, він не має права. Такі дії є незаконними. “Вибити” борги, забравши квартиру чи будь-яке інше майно, постачальник житлово-комунальних послуг не може, – підкреслив юрист.

  Якщо боржник відмовляється платити борги добровільно або укласти договір реструктуризації, то постачальник комунальних послуг може звернутися в суд і вимагати сплати самої суми заборгованості разом з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення і 3% річних, пояснила в коментарі 24 каналу адвокат, партнер АО “Бачинський і партнери”, керівник практики судового представництва Наталія Жеманова. Порядок примусового виконання рішення суду про стягнення заборгованості та порядок реалізації нерухомого або іншого майна регулюються Законом України “Про виконавче провадження”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми