Тарифи. Ціни. Штрафи, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Мобільні тарифи: які послуги та ціни варто очікувати у майбутньому

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи

  Українські оператори мобільного зв'язку почали відмовлятися від 4-тижневої тарифікації. Після втручання Антимонопольного комітету, гіганти зв'язку відходять від практики оформлення пакетів на 4 тижні (28 днів), замість повноцінного місяця. Принаймні такий крок вже зробили у Vodafone.

  1744_59_main_new_18478254.jpg (38.99 Kb)


  Що це означає і скільки буде коштувати мобільний зв'язок.

  Головне:

  Антимонопольний комітет вирішив розібратися з рішенням мобільних операторів перейти з "місячного тарифного плану" на 4-тижневий;

  Фінальний висновок АМКУ прийме 15 квітня, але, наприклад, Vodafone вже повернув старі терміни для тарифів;

  Така ситуація не вплине на ціну мобільного зв'язку. Тому очікувати підвищення не варто.

  Місяць, а не 4 тижні
  У вересні 2018 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування факту зміни трьома найбільшими мобільними операторами країни — Kyivstar, Vodafone Україна і lifecell — розрахункового періоду в тарифних планах. На думку АМКУ, оператори приблизно в один момент перевели основні тарифні пакети на 28 днів. До цього абонентська плата нараховувалася за календарний місяць — 30 або 31 день.

  Тобто фактично щороку користувачі послуг повинні були переплачувати за повноцінний 13-й місяць, адже щомісяця додавалися 2-3 зайвих дні. Це спонукало АМКУ втрутитися і розібратися, чому основні оператори зв'язку вирішили різко змінити свої тарифні пакети.

  Фінальне засідання щодо цього питання відбудеться 15 квітня, відповідно рішення про подальший розвиток подій буде прийняте вже через 2 тижні. Правда, деякі оператори вирішили не чекати висновків АМКУ і самостійно повернули старі тарифи.

  Прес-секретар Vodafone Вікторія Павловська підтвердила, з 22 березня оператор змінив тарифи — з 28 днів до календарного місяця.

  "Ми вже внесли зміни в актуальні тарифи — з 22 березня тарифи лінійки Vodafone SuperNet: Vodafone SuperNet Start, Vodafone SuperNet Pro, Vodafone SuperNet Unlim, Vodafone SuperNet Turbo, а також Vodafone Family і Vodafone Family Plus діють місяць, а не 4 тижні, як було раніше. Сьогодні — це найбільш вигідні на ринку пропозиції", — пояснила Павловська.

  У lifecell, навпаки, вирішили почекати висновок регулятора. Представник департаменту комунікації оператора Ніна Ломакіна заявила, що компанія дотримується нинішніх правил і поки не має наміру змінювати тариф.

  "Компанія lifecell хотіла б зазначити, що на сьогодні рішення АМКУ щодо питання 28-денного терміну дії пакету послуг немає. Компанія дотримується вимог законодавства і надає всю необхідну інформацію відповідно до офіційних запитів Комітету та уповноважених, а також завжди бере участь у відкритих діалогах із ними. Додаткові коментарі наша компанія зможе надати після офіційного рішення АМКУ", — роз'яснила позицію Ломакіна.

  Чекають відповіді від АМКУ і в Kyivstar. Там підтвердили, що свою правову позицію виклали у відповідь на запит регулятора.

  "Kyivstar сподівається на об'єктивне, зважене рішення, з урахуванням того, що абоненти нашої компанії були проінформовані про всі зміни належним чином", — підкреслили в прес-службі.

  Мобільний зв'язок подорожчає?
  Причина зниження терміну дії пакетів операторів — збитки від девальвації гривні. Порівняно з 2008 роком доходи операторів, номіновані в твердій валюті, впали у 5 разів, капіталізація — у 8-9 разів.

  За словами експерта в сфері інформатизації Романа Хіміча, на сьогодні дохід з одного абонента в Україні залишається найнижчим в Європі і одним із найнижчих у світі. У цій ситуації оператори намагаються по можливості уникнути перегляду номінальних цін і маніпулюють умовами надання послуг.

  "Регулярні підвищення тарифів на 30-50%, які так обурюють споживачів, виливаються в набагато більш скромне підвищення щомісячних витрат, приблизно 15-20% у рік. Це пояснюється тим, що абоненти відповідають на підвищення тарифів міграцією на дешевші пропозиції, відмовою від інших SIM-карт, переходом до інших операторів", — пояснив експерт.

  Водночас, на його думку, відмова від 4-тижневої тарифікації не спровокує підвищення тарифів. "Немає прямого зв'язку між номінальними тарифами і фактичними витратами. Існують механізми, які згладжують ефект будь-яких різких кроків", — підкреслив Хіміч.

  У нинішній ситуації АМКУ де-факто займається питаннями, за які повинна відповідати НКРЗІ та Держпродспоживслужба. Розгляд таких питань розтягується навіть не на місяці, а на роки.

  "Те, що АМКУ покладе край використанню 4-тижневого інтервалу тарифікації — це чудова новина. Але буквально місяць тому lifecell, наприклад, в одному зі своїх тарифів ввів 6-тижневий інтервал. Ця гра в кішки-мишки триває вже багато років і кінця-краю їй не видно. Очевидно, що АМКУ не може самостійно вирішити цю проблему", — підсумував експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми