Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Стало відомо, що стримує ріст цін в Україні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни

  Незважаючи на різке зростання цін на овочі, українцям не загрожує катастрофічна інфляція.

  2517_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Таку думку висловила економістка Центру економічної стратегії Дарина Михайлішина.

  Вона зазначила, що подорожчання овочів компенсується зниженням цін на інші товари широкого вжитку, наприклад, на фрукти і яйця. Крім того, в країні росли зарплати – середня зарплата за лютий-2019 склала 9429 грн, що на 20% більше, ніж в лютому-2018.

  “Стримана інфляція – результат стабільного курсу гривні, високих ставок НБУ і помірного бюджетного дефіциту – тобто зваженої фіскальної і монетарної політики. Підганяло зростання цін в минулому році саме зростання зарплат: українці отримали більше, відповідно, стали купувати більше товарів, і це давило на ціни в бік підвищення”, – пояснила Михайлішина.

  Вона нагадала, що на 2019 рік Національний банк України (НБУ) прогнозує уповільнення інфляції до 6%, а до 2020-го – до 5%. При цьому Михайлішина застерегла: для реалізації такого прогнозу буде потрібно дотримання низки умов.

  “Прогнози здыйсняться, тільки якщо не будуть збільшуватися необгрунтовані витрати бюджету, а сам закон про бюджет-2020 буде ухвалено вчасно. Також важливим фактором для економічної й інфляційної стабільності стане продовження програми МВФ: Україна заборгувала дуже великі суми зовнішнім кредиторам, без підтримки Фонду ми не зможемо їх виплатити”, – пояснила Михайлішина.

  Спеціалістка підкреслила, що існують і зовнішні ризики для економічної стабільності України. Це потенційне уповільнення світового економічного зростання, можливе падіння цін на наші основні експортні товари – руду, метали, зернові, а також втрата доходів від транзиту газу і російська агресія.

  Нагадаємо, за підсумками квітня 2019 року інфляція в Україні склала 8,8% в порівнянні з аналогічним місяцем 2018 року. У порівнянні з груднем 2018 року інфляція склала 3,4%, а з березнем 2019-го – 1%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми