Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

В України подешевшають тарифи на "світло"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: електроенергія

  В Україні уряд і президент Володимир Зеленський ухвалили рішення, які дозволять знизити ціни на електроенергію на 15-20%.

  7972______500x317.jpg (39.64 Kb)


  "З 1 липня в Україні діє нова модель ринку електроенергії і вчорашня нарада Зеленського з Кабінетом міністрів завершилася конкретними рішеннями щодо зниження цін на неї", – повідомляє у Facebook "Команда Зеленського".

  На нараді обговорювали вплив подорожчання електроенергії на вартість водопостачання та опалення для населення. А також те, як контролювати вартість електроенергії, якщо деякі виробники – монополісти.

  НОВИНИ
  Нові ціни на електроенергію в Україні: Кабмін ухвалив рішення щодо реформи
  Зокрема, пропонуються такі кроки для зниження цін:

  1. Затвердити постанову про покладення спеціальних обов’язків на компанії "Укргідроенерго" та "Енергоатом".

  2. Нова постанова ПСО та зниження тарифів "Укренерго".

  3. Зміна обмеження ціни на внутрішньодобовому ринку.

  Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що перегляд постанови про покладання спеціальних обов'язків на "Укргідроенерго" та "Енергоатом" дозволить знизити тариф "Укренерго" більш ніж утричі.

  Зараз це 32 копійки на кіловат-годину, а очікується 8-9 копійок.

  Він нагадав, що з введенням нової моделі ринку електроенергії тариф "Укренеро" на передачу електроенергії зріс і заперечувався в судах.

  "Тому, коли буде нова постанова ПСО і новий тариф "Укренерго", це може дати зниження тарифу для кінцевих споживачів приблизно на 11%", – повідомив представник Зеленського.

  Герус додав, що ще один крок стосується так званих price caps (граничні ціни) на ринку.

  "Нічну ціну є сенс трошки підняти з точки зору цінового обмеження – можливо, приблизно на 10%. А денну ціну є сенс знизити, оскільки вона суттєво вище, ніж практично в усіх країнах Європи, тому денний price cap, ймовірно, є підстави знизити на 15-20%. Це може дати ще 9% зниження тарифу для кінцевого споживача", – зазначив представник Зеленського.

  "Якщо ці три заходи ухвалити, то може бути близько 20% зниження для кінцевого споживача для всіх споживачів – для великих, середніх, для малого бізнесу, бюджетних організацій, дитячих садків, шкіл, лікарень, водоканалів, метрополітену, електротранспорту і так далі ", – резюмував він.

  Пізніше журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі резонансної наради про стан справ в енергетиці, зниження цін і тарифів на електроенергію для промислових підприємств.

  "Президент Володимир Зеленський запитав – коли будуть знижені тарифи на електроенергію для підприємств? Представник "Укренерго" заявив, що тарифи можна знизити. Кабмін і представники НКРЕ з ним не погодилися, особливо в емоціях був міністр енергетики Насалик. І тут з'ясувалося, що питання з тарифами не таке важливе порівняно з аналогічним запитанням – за якою ціною купувати вугілля?" – пише Бутусов у Facebook.

  За його словами, з'ясувалося, що Україна завантажує на склади понад 49 тисяч тонн вугілля на день, а фактичні витрати – 73 тисячі тонн на день. Якщо запаси не поповнювати, то їх вистачить лише до середини жовтня. Ситуація критична і вимагає швидких рішень.

  "Тому треба прийняти рішення – як купувати вугілля для теплової генерації? Почали обговорювати вугілля. Виявилося, що зараз вигідно купувати або в Колумбії, по 1900 гривень за тонну, або... за схемою "Роттердам+". За якою НАБУ і САП ведуть гучну кримінальну справу, і оцінюють збитки від схеми в 19 мільярдів", – зазначив Бутусов.

  "З'ясувалося, що "Роттердам+" забезпечує найнижчі ціни – 1500 гривень за тонну. Парадоксальна ситуація ... Але рішення не прийняте", – резюмував він.

  Нагадаємо, що в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Всім споживачам доведеться підписати нові договори з постачальниками.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми