Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

В України подешевшають тарифи на "світло"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: електроенергія

  В Україні уряд і президент Володимир Зеленський ухвалили рішення, які дозволять знизити ціни на електроенергію на 15-20%.

  7972______500x317.jpg (39.64 Kb)

  "З 1 липня в Україні діє нова модель ринку електроенергії і вчорашня нарада Зеленського з Кабінетом міністрів завершилася конкретними рішеннями щодо зниження цін на неї", – повідомляє у Facebook "Команда Зеленського".

  На нараді обговорювали вплив подорожчання електроенергії на вартість водопостачання та опалення для населення. А також те, як контролювати вартість електроенергії, якщо деякі виробники – монополісти.

  НОВИНИ
  Нові ціни на електроенергію в Україні: Кабмін ухвалив рішення щодо реформи
  Зокрема, пропонуються такі кроки для зниження цін:

  1. Затвердити постанову про покладення спеціальних обов’язків на компанії "Укргідроенерго" та "Енергоатом".

  2. Нова постанова ПСО та зниження тарифів "Укренерго".

  3. Зміна обмеження ціни на внутрішньодобовому ринку.

  Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що перегляд постанови про покладання спеціальних обов'язків на "Укргідроенерго" та "Енергоатом" дозволить знизити тариф "Укренерго" більш ніж утричі.

  Зараз це 32 копійки на кіловат-годину, а очікується 8-9 копійок.

  Він нагадав, що з введенням нової моделі ринку електроенергії тариф "Укренеро" на передачу електроенергії зріс і заперечувався в судах.

  "Тому, коли буде нова постанова ПСО і новий тариф "Укренерго", це може дати зниження тарифу для кінцевих споживачів приблизно на 11%", – повідомив представник Зеленського.

  Герус додав, що ще один крок стосується так званих price caps (граничні ціни) на ринку.

  "Нічну ціну є сенс трошки підняти з точки зору цінового обмеження – можливо, приблизно на 10%. А денну ціну є сенс знизити, оскільки вона суттєво вище, ніж практично в усіх країнах Європи, тому денний price cap, ймовірно, є підстави знизити на 15-20%. Це може дати ще 9% зниження тарифу для кінцевого споживача", – зазначив представник Зеленського.

  "Якщо ці три заходи ухвалити, то може бути близько 20% зниження для кінцевого споживача для всіх споживачів – для великих, середніх, для малого бізнесу, бюджетних організацій, дитячих садків, шкіл, лікарень, водоканалів, метрополітену, електротранспорту і так далі ", – резюмував він.

  Пізніше журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі резонансної наради про стан справ в енергетиці, зниження цін і тарифів на електроенергію для промислових підприємств.

  "Президент Володимир Зеленський запитав – коли будуть знижені тарифи на електроенергію для підприємств? Представник "Укренерго" заявив, що тарифи можна знизити. Кабмін і представники НКРЕ з ним не погодилися, особливо в емоціях був міністр енергетики Насалик. І тут з'ясувалося, що питання з тарифами не таке важливе порівняно з аналогічним запитанням – за якою ціною купувати вугілля?" – пише Бутусов у Facebook.

  За його словами, з'ясувалося, що Україна завантажує на склади понад 49 тисяч тонн вугілля на день, а фактичні витрати – 73 тисячі тонн на день. Якщо запаси не поповнювати, то їх вистачить лише до середини жовтня. Ситуація критична і вимагає швидких рішень.

  "Тому треба прийняти рішення – як купувати вугілля для теплової генерації? Почали обговорювати вугілля. Виявилося, що зараз вигідно купувати або в Колумбії, по 1900 гривень за тонну, або... за схемою "Роттердам+". За якою НАБУ і САП ведуть гучну кримінальну справу, і оцінюють збитки від схеми в 19 мільярдів", – зазначив Бутусов.

  "З'ясувалося, що "Роттердам+" забезпечує найнижчі ціни – 1500 гривень за тонну. Парадоксальна ситуація ... Але рішення не прийняте", – резюмував він.

  Нагадаємо, що в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Всім споживачам доведеться підписати нові договори з постачальниками.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми