Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Пачка сигарет подорожчає на 20%

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: сигарети, ціни

  В Україні в липні відбулося останнє підвищення акцизу на сигарети в 2019-му. Однак уже наступного року його знову збільшать як мінімум на 20%. А якщо ухвалять рішення також враховувати і рівень інфляції, загальне подорожчання може скласти близько 10 грн за пачку.

  9374_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)


  Як зміняться ціни на сигарети і чому Україна стала батьківщиною тютюнової контрабанди.

  Сигарети продовжать дорожчати
  Якщо раніше з 1000 сигарет потрібно було заплатити акциз у розмірі 693,5 грн (13,8 грн з кожної пачки), то з 1 липня – вже 756 грн, або 15,12 грн за пачку. Подорожчання з липня склало мінімум 1,32 грн за кожну пачку.

  У більшості країн ЄС пачка коштує близько 5 євро. Українці ж дотепер можуть купувати сигарети за 1,2-1,5 євро. Верховна Рада взяла на себе зобов'язання з часом (до 2024-го) зрівняти ціни.

  У результаті щорічно акциз підвищують на 20%. А в цьому році його додатково піднімуть ще й на рівень торішньої інфляції (9%). Щоб зрозуміти, як це відобразиться на ціні, потрібно в першу чергу розібратися, скільки курці віддають на акциз.

  Для прикладу, в кінці минулого року за кожні 1000 сигарет постачальники повинні були віддати 577,98 грн акцизу. Це приблизно 11,5 грн за кожну пачку. Далеко не всі виробники дотримуються цієї норми, проте в середньому частка акцизу повинна складати близько 60% від загальної вартості пачки. Більше того, в Мінфіні навіть планують зобов'язати ринок чітко дотримуватись зазначених пропорцій.

  Наступного року акциз збільшать на 3 грн за пачку. Водночас вартість сигарет у роздріб можуть додати від 3 до 5 грн. І це за умови, що цього разу додавати до ціни розмір інфляції не будуть. У зворотному випадку, сумарне подорожчання (також збільшуються і витрати табачників у зв'язку з девальвацією гривні, зростанням зарплат і т.д) може скласти близько 10 грн.

  Тютюнова проблема Європи: Україну заполонили контрафактні сигарети
  Близько 5 млрд грн недоотримає державний бюджет у 2019-му через контрафактні сигарети, йдеться в дослідженні TNS. План із надходження тютюнового акцизу зірваний. Вдалося зібрати тільки 76,8% від необхідної суми. При цьому замовлення підприємствами акцизних марок для виробництва тютюнових виробів різко впав – на 39%, відзначають у Міністерстві фінансів.

  А ось тіньовий ринок зростає щороку. Українські підприємства не хочуть платити акцизи і податки. Причому фальсифікують не тільки в "кустарних" умовах, а й великі заводи. Але про це пізніше.

  Тютюнники кажуть: надходження до бюджету, як і тіньовий ринок, ростуть через підвищення акцизів. Мовляв, якщо акциз продовжать збільшувати і далі, то надходження до бюджету будуть падати. Але і фальсифікат, і легальні сигарети в кіосках і магазинах продають по одній ціні. Тому злочинці в першу чергу дбають про надзаробітки, а не знижують вартість для курців. Крім того, частину контрафакту відправляють у Європу.

  Заступник голови Національної поліції – начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець пояснив, що підприємства не відображають у звітності сигарети, продані за готівку, а замість цього записують туди інші групи товарів. Це дозволяє ухилятися від сплати акцизів.

  Згідно з дослідженням TNS, найчастіше в Україні фальсифікують сигарети марок Compliment, Marvel і Jin Ling. Їх виробляє Львівська тютюнова фабрика. Її уже багато років звинувачують у контрафактному виробництві. Ексглава Закарпатської області Геннадій Москаль зовсім заявив, що це головний постачальник контрабанди. Ще в 2015-му Москаль пообіцяв зупинити поставку в ЄС сигарет без сплати податків.

  "Результати обшуків узагальнюються і будуть повідомлені додатково, проте вже можна сказати, що основним постачальником сигарет, які потім нелегально переправлялися за кордон, була Львівська тютюнова фабрика", – йдеться в його повідомленні.

  Через різницю цін на сигарети в Україні і практично в будь-якій країні ЄС, тютюнові вироби почали переправляти і на територію інших країн. Головна ж проблема – відсутність належного контролю і жорсткого покарання за несплату акцизів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми