Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Сигарети раптово подорожчають на 20%

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: сигарети

  У Федерації роботодавців розкритикували втручання народних депутатів у процес ціноутворення.

  0554_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)


  Хоча акцизи на тютюнові вироби зростуть лише в січні 2020 року вже в найближчі дні ціни на сигарети можуть істотно вирости - в середньому на 10 гривень за пачку. Тобто вже в жовтні-листопаді середня ціна пачки може збільшитися до 60 гривень.

  Цього разу підвищення цін пов'язано не з ростом акцизу, а зі спробою окремих народних депутатів встановити підвищену маржу для роздрібної торгівлі сигаретами.

  Так, 3 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики під час розгляду законопроекту №1049, який абсолютно не пов'язаний з регулюванням тютюнових виробів, народний депутат Олександр Дубинський вніс поправку №8. Ця поправка серйозно перерозподіляє ціни всередині тютюнового ринку.

  Вже на наступний день - 4 жовтня - законопроект №1049 був прийнятий у другому читанні і в цілому.

  Поправка №8 викликала жорстку критику не тільки в Українській асоціації виробників тютюнових виробів Укртютюн, але також серед інших великих компаній.

  "Поправка №8 встановлює фіксовану маржу для роздрібних і оптових торгових мереж на рівні, який значно вище чинного. Це призведе до зростання ціни пачки сигарет приблизно на 10 гривень для кінцевого споживача", - прогнозує директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

  Більш того, поправка набирає чинності відразу після опублікування закону - тобто ймовірно, в найближчі дні.

  "Фіксування маржі - це втручання в процес ціноутворення виробників і імпортерів, обмеження конкуренції. Це вкрай негативний сигнал для іноземних інвесторів", - упевнений директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

  Як повідомляють джерела в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, дана спроба перерозподілу фінансових потоків в тютюновій галузі могла бути зроблена в інтересах деяких оптово-роздрібних компаній, до деяких з яких прямий стосунок має народний депутат - один із заступників голови цього комітету.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми