Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Українців змушують переплачувати за газ

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: газ, тарифи

  Облгази погрожують припинити газопостачання споживачам через борги, що виникли через донарахування з використанням коефіцієнтів.

  0550_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  "Донарахування – протизаконні. Побутові споживачі, які отримують донарахування з використанням коефіцієнтів коригування показників лічильників із метою узгодження їх зі стандартними умовами, не повинні нічого платити, крім тарифу на розподіл газу", – пояснює енергетичний експерт Марія Яковлєва.

  Торік восени українці також отримували платіжки з боргами у кілька тисяч гривень за період з 1 грудня 2015-го до 30 вересня 2018 року. У рахунках зазначалися об'єми газу, узгоджені зі стандартними умовами з допомогою коефіцієнтів коригування показників лічильників.

  Тоді Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільчих систем робити донарахування. Але споживачі й далі отримують такі платіжки. Облгази пояснюють, що НКРЕКП додала до тарифів недостатньо коштів на компенсацію втрат газу через відсутність узгодження спожитих обсягів зі стандартними умовами.

  Показники лічильника, розташованого на вулиці та у приміщенні, відрізняються. Тому 2004-го Мінпаливенерго запровадив методику узгодження об'єму газу зі стандартними умовами. Крім того, для різних областей запровадили помісячні коригуючі коефіцієнти. Щоправда, методику не використовували до 2015-го, поки не запровадили новий ринок газу. Вона досі не діє для побутових споживачів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми