Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Українців змушують переплачувати за газ

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: газ, тарифи

  Облгази погрожують припинити газопостачання споживачам через борги, що виникли через донарахування з використанням коефіцієнтів.

  0550_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  "Донарахування – протизаконні. Побутові споживачі, які отримують донарахування з використанням коефіцієнтів коригування показників лічильників із метою узгодження їх зі стандартними умовами, не повинні нічого платити, крім тарифу на розподіл газу", – пояснює енергетичний експерт Марія Яковлєва.

  Торік восени українці також отримували платіжки з боргами у кілька тисяч гривень за період з 1 грудня 2015-го до 30 вересня 2018 року. У рахунках зазначалися об'єми газу, узгоджені зі стандартними умовами з допомогою коефіцієнтів коригування показників лічильників.

  Тоді Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільчих систем робити донарахування. Але споживачі й далі отримують такі платіжки. Облгази пояснюють, що НКРЕКП додала до тарифів недостатньо коштів на компенсацію втрат газу через відсутність узгодження спожитих обсягів зі стандартними умовами.

  Показники лічильника, розташованого на вулиці та у приміщенні, відрізняються. Тому 2004-го Мінпаливенерго запровадив методику узгодження об'єму газу зі стандартними умовами. Крім того, для різних областей запровадили помісячні коригуючі коефіцієнти. Щоправда, методику не використовували до 2015-го, поки не запровадили новий ринок газу. Вона досі не діє для побутових споживачів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми