Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Комунальні послуги: що чекає українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Уряд обіцяв, що в нинішній опалювальний сезон тарифи не зростатимуть.

    8441_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Зокрема, через те, що газ за минулий рік подешевшав на 30%, після початку опалювального сезону почалася коригування тарифів на опалення. В цілій низці міст вже в грудневих платіжках зменшилися суми і за опалення, і за гарячу воду. За розрахунками прем'єрміністра Олексія Гончарука, в середньому економія, в порівнянні з минулим роком, має скласти ті ж 30%.

    З 1 січня встановлена фіксована ціна на газ для населення. Як повідомили в "Нафтогазі", з січня по квітень 2020 року вона має скласти для населення і підприємств теплокомунсфери 5500 грн за 1000 кубометрів, без обліку націнок на його доправку і розподіл. Це стільки ж, скільки платять промислові підприємства. І підвищення цін можна не побоюватися.

    З нинішнього опалювального сезону з 15 до 20% збільшено розмір базової норми оплати за житлово-комунальні послуги.

    При цьому з січня 2020 року набувають чинності нові правила монетизації субсидій. Тепер перейти на виплату субсидії готівкою можна в будь-який час, подавши відповідну заяву в орган з нарахування субсидій. Раніше було передбачено, що такі заяви приймалися тільки до початку опалювального сезону.

    Нагадаємо, що в квитанціях на оплату комунальних послуг з цього опалювального сезону вказується повна сума нарахованих платежів, без урахування субсидії. Такі зміни відбулися у зв'язку з монетизацією субсидій, тобто після того, як субсидії почали переводити на особисті рахунки отримувачів (в готівковій або безготівковій формі), а не організаціям-постачальникам ЖКП.

    Гроші, нараховані у вигляді субсидії, можна попросити переводити на ваш пенсійний рахунок, на рахунок в одному з уповноважених банків, а також отримувати через "Укрпошту". Знімати гроші з картки або з рахунку також можна в будь-який зручний час.

    А ось для приватних підприємців Нацбанк, навпаки, ввів обмеження щодо використання своїх "робочих" банківських рахунків. З 3 січня самозайняті особи (фізичні особи-підприємці) можуть переводити гроші зі своїх поточних рахунків на особисті потреби тільки після сплати всіх податків і зборів.

    В останніх числах 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про верифікацію і моніторинг державних виплат". І, хоча, як запевняють чиновники, громадяни ніяк не відчують на собі нові форми перевірки законності нарахування і отримання бюджетних виплат, цей закон спрощує доступ контролюючих служб до різних реєстрів. А значить, приховати інформацію або обдурити соцслужби стане набагато проблематичніше.

    А верифікацією бюджетних виплат тепер займатиметься нова Державна соціальна служба, яка розпочала роботу з 1 січня 2020 року. Як повідомляла свого часу Юлія Соколовська, цій службі належить перевірити правильність виплати понад 110 млрд грн, або 40% коштів, які виділяються по лінії Мінсоцполітики.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми