Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Комунальні послуги: що чекає українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Уряд обіцяв, що в нинішній опалювальний сезон тарифи не зростатимуть.

    8441_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Зокрема, через те, що газ за минулий рік подешевшав на 30%, після початку опалювального сезону почалася коригування тарифів на опалення. В цілій низці міст вже в грудневих платіжках зменшилися суми і за опалення, і за гарячу воду. За розрахунками прем'єрміністра Олексія Гончарука, в середньому економія, в порівнянні з минулим роком, має скласти ті ж 30%.

    З 1 січня встановлена фіксована ціна на газ для населення. Як повідомили в "Нафтогазі", з січня по квітень 2020 року вона має скласти для населення і підприємств теплокомунсфери 5500 грн за 1000 кубометрів, без обліку націнок на його доправку і розподіл. Це стільки ж, скільки платять промислові підприємства. І підвищення цін можна не побоюватися.

    З нинішнього опалювального сезону з 15 до 20% збільшено розмір базової норми оплати за житлово-комунальні послуги.

    При цьому з січня 2020 року набувають чинності нові правила монетизації субсидій. Тепер перейти на виплату субсидії готівкою можна в будь-який час, подавши відповідну заяву в орган з нарахування субсидій. Раніше було передбачено, що такі заяви приймалися тільки до початку опалювального сезону.

    Нагадаємо, що в квитанціях на оплату комунальних послуг з цього опалювального сезону вказується повна сума нарахованих платежів, без урахування субсидії. Такі зміни відбулися у зв'язку з монетизацією субсидій, тобто після того, як субсидії почали переводити на особисті рахунки отримувачів (в готівковій або безготівковій формі), а не організаціям-постачальникам ЖКП.

    Гроші, нараховані у вигляді субсидії, можна попросити переводити на ваш пенсійний рахунок, на рахунок в одному з уповноважених банків, а також отримувати через "Укрпошту". Знімати гроші з картки або з рахунку також можна в будь-який зручний час.

    А ось для приватних підприємців Нацбанк, навпаки, ввів обмеження щодо використання своїх "робочих" банківських рахунків. З 3 січня самозайняті особи (фізичні особи-підприємці) можуть переводити гроші зі своїх поточних рахунків на особисті потреби тільки після сплати всіх податків і зборів.

    В останніх числах 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про верифікацію і моніторинг державних виплат". І, хоча, як запевняють чиновники, громадяни ніяк не відчують на собі нові форми перевірки законності нарахування і отримання бюджетних виплат, цей закон спрощує доступ контролюючих служб до різних реєстрів. А значить, приховати інформацію або обдурити соцслужби стане набагато проблематичніше.

    А верифікацією бюджетних виплат тепер займатиметься нова Державна соціальна служба, яка розпочала роботу з 1 січня 2020 року. Як повідомляла свого часу Юлія Соколовська, цій службі належить перевірити правильність виплати понад 110 млрд грн, або 40% коштів, які виділяються по лінії Мінсоцполітики.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми