Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Знижку на "комуналку" в Києві отримали не всі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка, тарифи

    Згідно з постановою Кабміну, що набрала чинності, вартість тепла і гарячої води, які виробляються від природного газу, в будинках киян має знизитися на 22-23%.

    3705_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Платіжки з новими сумами до оплати жителі Києва отримають вже наступного тижня.

    “При цьому тариф на тепло і гаряче водопостачання залишився без змін. Постанова Кабміну дозволяє без змін тарифу і його структури вносити коректування в платіжках за нарахування до сплати. У середньому кияни заплатять на 300-400 гривень менше з кожного особового рахунку. Така знижка буде тільки для будинків, яким гарячу воду і тепло поставляє КП “Київтеплоенерго”, а це понад 90% споживачів столиці. Тільки частину Дарницького та Дніпровського районів цю знижку не отримають, оскільки ці послуги їм надають від ТЕЦ, яка працює на вугіллі”, – пояснили в КМДА.

    Цифри в платіжках залежать від погоди і середньодобової температури повітря. Погода в грудні була не теплішою, ніж у листопаді, тому не варто очікувати, що платіжки будуть сильно відрізнятися від тих, які споживачі отримали в грудні.

    Також важливо розуміти, яку кількість тепла споживає весь будинок. Якщо будівля обладнана будинковим лічильником, то така вартість і буде представлена ​​до оплати.

    У КП “Київтеплоенерго” пояснюють, що не можуть оперативно регулювати температуру теплоносія і працюють згідно з температурним графіком, який розробляється на кожен місяць.

    “У Києві більшу частину теплоносія виробляють дві ТЕЦ, плюс котельні. Вони не маневрені й не індивідуальні. Тому тричі на день змінювати температуру теплоносія неможливо технічно. Чому? Це загрожує масштабними аваріями. Оскільки різка зміна тиску і температури може призвести до вибуху або потужного гідравлічного удару”, – пояснюють в КМДА.

    Там запевняють, що регулювати температуру теплоносія можна після встановлення індивідуального теплового пункту для будинку.

    “Встановлення теплового пункту за міською програмою 70 на 30 окупається за 1-2 опалювальні періоди. Деякі ОСББ буквально за один сезон окупили встановлення такого теплового пункту. Після цього йде чиста економія. В аномально теплі місяці члени ОСББ економлять колосальні кошти і цих грошей вистачить не на один тепловий пункт або інші потреби будинку. Вартість теплового пункту – від 300-400 тисяч гривень”, – додають у КМДА.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми