Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Держстат зафіксував сповільнення інфляції

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: інфляція

  Споживчі ціни в Україні в червні 2020 року збільшилися на 0,2% в порівнянні з 0,3% в травні і 0,8% в квітні і березні, повідомила Державна служба статистики (Держстат) у четвер.

  9305_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Тим часом, в червні 2019 року було зафіксовано дефляцію 0,5%, тому в річному вимірі інфляція за підсумками червня-2020 прискорилася до 2,4% з 1,7% за підсумками травня, 2,1% – за підсумками квітня і 2,3% – за підсумками березня.

  Згідно з даними Держстату, базова інфляція в червні цього року впала до нуля з 0,1% в травні, 0,4% у квітні і 1,3% в березні, тоді як до цього вона була на від’ємному рівні три місяці поспіль. У минулому червні базова інфляція також була нульовою, в результаті в річному вимірі вона залишилася на рівні 3%.

  На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 8,4%) подорожчали фрукти. На 2,3-0,4% зросли ціни на м’ясо птиці, масло, хліб, соняшникову олію, яловичину, сметану. Водночас на 4,7% подешевшали овочі, на 1,3-0,9% – молоко, цукор, рис, сало, свинина.

  Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

  Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок здешевлення природного газу на 4,3%. Разом з тим відбулося зростання тарифів на гарячу воду на 4,4%

  Підвищення цін на транспорт на 1,2% в першу чергу спричинене подорожчанням проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 6,1%, палива та мастил – на 2,1%, автомобілів – на 1,3%.

  Нацбанк України в кінці січня поліпшив прогноз інфляції на 2020 рік з 5% до 4,8%, проте в квітні погіршив цей показник до 6%, чекаючи інфляцію за підсумками першого півріччя в річному вимірі на рівні 4,8%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми