Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися тарифи на медпослуги

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: тарифи

    НСЗУ не може почати доплати лікарням через затримки в МОЗ.

    Кабінет міністрів додав 2,3 млрд грн на медреформу. На цю суму дофінансують лікарні, які могли отримати менше, ніж торік. Також додадуть гроші на екстрену допомогу, лікування інсультів і інфарктів. Які медустанови отримають доплати.

    332 лікарні опинилися в мінусі
    1 квітня в Україні запустили другий етап медичної реформи. Чим більше пацієнтів йдуть лікуватися до конкретної лікарні, тим більше вона отримає фінансування. Якщо в медустанові є обладнання і лікарі, які можуть лікувати складні захворювання (інсульти, інфаркти, онкозахворювання), то за такі послуги держава платить більше. Це повинно було породити конкуренцію за пацієнта серед лікарень і підвищити якість медпослуг. Всього в реформу увійшли 1600 медустанов, включаючи 60 приватних.

    В результаті близько 1000 лікарень отримали більше фінансування, ніж минулого року, зазначає Нацслужба здоров'я України (НСЗУ). Близько 500 медустанов отримали менше, ніж 2019-го. Це сталося через те, що частина лікарень виявилися неготовими надавати всі медпослуги, які заявили. Якщо в лікарні немає обладнання і необхідних лікарів, щоб лікувати, наприклад, інсульт, то НСЗУ не підписує договір з такою лікарнею на лікування інсультів. І так щодо кожної групи захворювань. Реформа показала, що було досить багато лікарень, які раніше лікували захворювання, не маючи належного обладнання.

    "Головна причина, чому є лікарні, які отримають менше фінансування, – оснащення лікарень. Якщо лікарня стверджує, що вона надає певні послуги, то вона повинна мати можливість це зробити. Не всі лікарні відповідали базовим вимогам для надання послуг, на які вони претендували", – пояснює Оксана Мовчан, в.о. керівника НСЗУ.

    Хто отримає доплати
    Торішні бюджети повернуть 332 лікарням, вирішив Кабмін наприкінці червня. Це протитуберкульозні служби, психіатричні, районні, інфекційні лікарні. Тепер на їх фінансування виділятимуть кошти на рівні не менше, ніж 2019 року. Відповідні зміни стартували з 1 липня 2020 року. Решту медустанов продовжать фінансувати за загальними тарифами і правилами.

    Але для таких лікарень буде умова – місцева влада повинна подати до НСЗУ плани розвитку медустанов. За виконання пунктів плану Нацслужба доплачуватиме цим лікарням перехідний тариф.

    У НСЗУ зазначають, що вже готові оплачувати перехідною тариф. Однак цей процес затримує МОЗ. Відомство має розробити форму плану розвитку для медустанов. Також Нацслужба чекає, поки відомство затвердить документи щодо умов оплати додаткового пакета послуг.

    "Медзаклади, які претендують на перехідне фінансування, повинні подати до НСЗУ свої плани розвитку за затвердженою МОЗ формою. Ці плани розвитку повинні бути затверджені власником – наприклад, госпітальною радою. Зараз процес розробки форми триває в МОЗ. Після подачі плану розвитку ми почнемо контактувати. Я хочу зазначити, що, незалежно від того, коли будуть підготовлені договори, медустанови отримають оплату за підвищеними тарифами з 1 липня", – заявила Оксана Мовчан на пресбрифінгу.

    Перехідні тарифи діятимуть до кінця року. На них уряд виділив 2,3 млрд грн. Потім і ці медустанови почнуть фінансувати за загальними тарифами.

    Крім перехідного фінансування, Кабмін затвердив нові тарифи на лікування інсульту, інфаркту та екстрену допомогу.

    Так, близько 1,26 млрд гривень додатково виділяється на екстрену допомогу. Якщо до липня НСЗУ платила екстреній допомозі 11 661,24 грн за готовність надати допомогу 100 пацієнтам, то тепер – 16 393,7 грн. Тариф на інсульт підняли з 19 332,31 грн до 26 947 грн за кожного вилікуваного пацієнта. Тариф за лікування інфаркту зріс майже вдвічі – з 16 001,43 грн до 30 108 грн. Ці тарифи будуть однакові для всіх медустанов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми