Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Що з продуктів подешевшало у липні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: продукти харчування

  У липні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця і становила 2,4%. У місячному вимірі ціни знизилися на 0,6%.

  2122_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Минулого місяця інфляцію стримувало сповільнення зростання цін на продукти харчування за рахунок збільшення вітчизняної та імпортної пропозицій.

  Через млявий попит на дорожчі вироби повільніше зростали ціни на м'ясні продукти та продукти не першої необхідності, зокрема, кондитерські вироби, морозиво, прянощі, чай, аналізують в НБУ.

  Збільшення пропозиції сповільнило подорожчання молочних виробів. Також меншими темпами зростали ціни на борошняні вироби, а оливкова та соняшникова олія залишалися дешевшими, ніж торік.

  Прискорилося зростання вартості медичних послуг, послуг фінансових та страхових установ, а також мобільного зв'язку. Майже повноцінне відновлення роботи сектору призвело до підвищення вартості послуг закладів особистого догляду, громадського харчування, хімічного чищення, спортивних установ.

  Водночас слабкий попит та збереження обмежень в окремих областях стримували зростання вартості послуг кінотеатрів, готелів, туристичних послуг.

  Падіння цін на непродовольчі товари уповільнилося. Це зумовлено як липневим послабленням гривні, так і реалізацією відкладеного попиту з боку споживачів. Як наслідок - скоротилися темпи здешевлення побутової техніки та електроніки, вартість автомобілів повернулася до зростання, а ліки продовжили дорожчати.

  Курсовий чинник несуттєво впливав на вартість товарів середньострокового вжитку через наявність у магазинів складських запасів, сформованих у попередні періоди. Здешевлення одягу, взуття, посуду навіть поглибилося, а ціни на домашній текстиль, товари для особистого догляду, книги сповільнили зростання.

  Темпи зростання цін на сирі продукти харчування суттєво знизилися. Цьому сприяло надходження нового врожаю, поновлення роботи транспорту, нарощення імпорту впродовж останніх місяців. Через це ще більше подешевшали картопля, цибуля, капуста, помідори. Знизилися ціни на цукор і свинину. Сповільнилося зростання цін на огірки, кабачки, часник, яйця та молоко.

  Зростання адміністративно регульованих цін дещо прискорилося. Меншими були темпи здешевлення природного газу внаслідок зростання світових цін на енергоносії та підвищення тарифів на розподіл природного газу. Прискорилося зростання вартості послуг залізничного сполучення через збільшення виробничих витрат. Натомість помірніше зростали ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби.

  Здешевлення пального сповільнювалося, відображаючи насамперед відновлення зростання світових цін на нафту та значний попит на пальне з боку автовласників навіть після скасування обмежень на перевезення громадським транспортом.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми