Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

"Нафтогаз України" повідомив про нові ціни на газ для населення

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

  НАК “Нафтогаз України” підняв вартість газу за річним контрактом до 5,24 грн за куб. м з ПДВ. У серпні ціна газу за тарифом “Річний” становила 4,73 грн за куб. м.


  В рамках місячного контракту у вересні ціна газу у НАК “Нафтогаз України” зросла на 45% до 4,7 грн за куб. м.

  Згідно з інформацією трейдерів, ціна індексного контракту з прив’язкою до нідерландському хабу TTF на вересень місяць вчора становила 5,4 грн за куб. м.

  Зростання ціни експерти ринку прогнозували ще з липня, коли ціна газу становила 2,75 грн за куб. м з ПДВ, тобто за останні два місяці зростання цін перевищило 70%.

  На думку президента Асоціації “Газові трейдери України” Андрія Мизовця, якщо не буде серйозних валютних стрибків, то ціни для кінцевого споживача в зимовий період ще зростуть, але не перевищать 6-7 грн за куб. м.

  Експерт з енергетичних питань Валентин Землянський впевнений, що ціна газу в грудні цього року підніметься до 7 грн за куб. м, про що він заявив в ефірі “112 Україна”.

  Нагадаємо, “Нафтогаз України” має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії – “Укргазвидобування” (14,9 млрд куб. м) і “Чорноморнафтогаз” (0,01 млрд куб. м), що становить понад 73% всього видобутку в країні. Добутий цими компаніями ресурс передається безпосередньо в НАК “Нафтогаз України”.

  Учасники ринку неодноразово просили закріпити зобов’язання для державних видобувних компаній реалізовувати повністю або частково природний газ на біржі на вільних ринкових умовах ціноутворення із забезпеченням доступу до нього всіх постачальників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми