Тарифи. Ціни. Штрафи, Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Названо штрафи за розмову по телефону за кермом

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто, штрафи

  Водієві заборонено під час руху автомобіля користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руці (п.п.2. 9.д ПДР).

  1556_1_main.jpg (15.87 Kb)


  Про це пише дорожній адвокат.

  Такі обмеження пов’язані з тим, що при спілкуванні по «мобільному» реакція водія сповільнюється, що може призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Ще небезпечніше відправляти під час руху СМС, оскільки тоді увага водія не зосереджена на дорозі.

  Штраф – 425 грн (ч. 2 ст.122 КУпАП). Постанова виноситься інспектором на місці зупинки.

  Якщо ж ці дії змусили інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, то *штраф становить вже 680 грн або позбавлення права керування на строк від шести місяців до одного року (ч.4 ст. 122 КУпАП). В цьому випадку інспектор складає протокол, який передається до суду.

  Разом зі складанням протоколу інспектор вилучає тимчасово водійське посвідчення до вирішення справи в суді. Посвідчення водія зберігається у відділенні поліції до ухвалення рішення судом у справі. На цей час водієві видається тимчасовий талон на право керування.

  За розмову по телефону за кермом інспектор може накласти штраф або вилучити водійське посвідчення і передати справу на розгляд суду.

  При цьому наявність факту порушення не звільняє Інспектора від обов’язку провести розгляд справи, як це передбачено законом, або скласти протокол за передбаченою процедурою. Якщо ж цієї процедури не дотримано, то штраф є незаконним.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми