Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Українцям планують ввести нову обов'язкову до оплати послугу

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: ЖКГ

  Багатоповерхівки, мешканці або керуючі компанії яких не уклали договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж, примусово зобов’яжуть працювати на основі типового договору.

  3536_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Про це розповів глава Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов.

  Він пояснив, що ОСББ не бажають укладати договори з облгазами на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, позаяк вважають, що не уповноважені співвласниками на підписання таких договорів. В результаті будинки зовсім ніким не обслуговуються, що робить неминучим трагедії у вигляді вибухів газу в будинках. Однак у парламенті знайшли рішення.

  “Наразі у Верховній Раді знаходиться законопроект №2458. На жаль, він був цього літа відхилений у другому читанні, його направили на повторне друге читання. Ми сподіваємося, що буде знайдено консенсус, і він буде збалансований, на що погодилися оператори ГРМ (газорозподільних мереж. – Ред.) при доопрацюванні до другого читання цього законопроекту. У співвласників залишається вибір – вибрати собі компанію, оскільки ця послуга не монопольна, яка за узгодженим договором… і за узгодженою ціною буде виконувати для них обслуговування внутрішньобудинкових систем”, – розповів Сенектутов.

  Якщо ж мешканці не скористаються своїм правом, – а в країні 170 тисяч будинків, які не створили ОСББ, не уповноважили керуючу компанію на укладення такого договору, – то подібне обслуговування буде нав’язано таким будинкам примусово за окрему плату.

  “Якщо власники не визначилися, то за замовчуванням буде укладений публічний договір на обслуговування внутрішньобудинкових систем, де оператори ГРМ окремою платіжкою відповідно до чисельності квартир в цьому будинку будуть виставляти до оплати і виконувати ці роботи. Це ринкова послуга, але вона буде для операторів ГРМ затверджуватися НКРЕКП на основі типового договору”, – говорить Сенектутов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми