Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

ЄС незадоволені українськими тарифи на "світло"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тарифи, ЄС

  Штучно занижені ціни на електроенергію для населення в Україні заважають розвитку конкуренції і навіть несуть загрозу для безпечної роботи АЕС. До такого висновку дійшов секретаріат Енергетичного співтовариства Європейського союзу.

  0892_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  "НКРЕКП мав поступово відмовитися від перехресного субсидування між різними категоріями споживачів до відкриття оптового ринку 1 липня 2019 року. Ціни для населення не покривають витрати на поставку. Це заважає розвитку конкуренції і може вплинути на безпечну роботу електростанцій, особливо на атомні станції", - йдеться в річному звіті Енергоспівтовариства про поточну ситуацію в Україні.

  Недосконала модель, за якою державні компанії "Гарантований покупець", "Енергоатом", "Укргідроенерго" зобов'язані продавати електроенергію за заниженою ціною, несе загрозу для сталого існування українського ринку.

  Тарифи на електроенергію для населення не переглядали з березня 2017 року. Вони становлять 0,9 грн/кВт⋅год на перші 100 кВт⋅год і 1,68 грн/кВт⋅год на інший обсяг місячного споживання.

  За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриватиме витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.

  Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми