Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Експерт прокоментував підвищення тарифів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тарифи

  Останнє підвищення тарифів на електроенергію для населення було у квітні 2017 року. Тобто 4 роки вони не змінювались.

  0450______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це каже експерт із енергетики Юрій Корольчук.

  З його слів, у тарифі на електроенергію закладена в основному вартість ресурсу - вугілля, ядерного палива.

  "Крім того, є додаткові витрати на амортизацію, яких потребують атомні, теплові, гідроелектростанції. Зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, бензину, дизелю, які використовують ці компанії. У 2017-2019 роках підвищувались зарплати. Відповідно мали підтягуватися і тарифи", - пояснює Юрій Корольчук.

  Подорожчання електроенергії для населення хотіли запустити ще 2 роки тому.

  "Торік обіцяли підняти тарифи з квітня, але почалася коронакриза. В грудні того ж року прийняли остаточне рішення. Але зробили це спонтанно. Треба було попередити населення мінімум за 3 місяці. І не посередині опалювального сезону", - переконаний експерт.

  На його думку, подорожчання найбільше зачепило людей, які користуються електроопаленням. Вони сплачували за пільговим тарифом 90 коп. за 3 тис. кВт-год. Зараз його скасували.

  "Пільговим тарифом до 100 кіловат користувалася десь третина населення. Ці люди не мають електричного чайника, мікрохвильовки, кондиціонера. Тільки телевізор, лампочки і зарядку на мобільний телефон", - каже Корольчук.

  Він пояснює, що з нинішніх 1,68 грн - 1,65 - це вартість транспортування. Тобто за саму електроенергію населення платить 3 коп.

  "Об'єктивно, вартість виробництва не враховується в тариф. Повністю оплачуємо тільки транспортування. Наш тариф на електроенергію залишається найнижчим у Європі. Після нас йде Болгарія - 4,2 гривні. Тариф 1,68 гривні діятиме до 31 березня. Потім його переглянуть. Може, знову зроблять декілька. Але вартість електроенергії однозначно зростатиме", - додає експерт.

  Він переконаний, що підвищення тарифів - правильний крок. З його слів, без нього скочуватимемося в енергетичний колапс.

  "Населенню доведеться переглянути витрати. Будуть люди, які здатні платити за комунальні послуги. Інші почнуть у чомусь себе обмежувати. Рідше ходитимуть у кіно, купуватимуть м'ясо. Частині населення держава даватиме субсидію. Де братимуть гроші - відкрите питання. Кошти бюджету вже передбачені на інші витрати, обсяги електроенергії. Видатки треба буде переглядати", - каже Юрій Корольчук.

  Ще однією проблемою він вважає борги населення.

  "Не всі отримають субсидії. Мінрегіон орієнтувався на цифру 90 мільярдів гривень усіх боргів за комунальні послуги. Але коли рахували з підвищенням тарифів на електроенергію, то називали цифру 110-120 мільярдів гривень. Закономірно, що люди не зможуть платити. Разом із тарифами має зростати рівень доходів населення", - каже експерт.

  З його слів, на ціну товарів і послуг скасування пільгового тарифу не вплине. Він пояснює, що електроенергію населення використовує для побутових потреб, а не для виробництва. На вартість товарів впливають тарифи для промисловості.

  Якщо використовувати двозонний лічильник, вартість електроенергії з 23:00 до 7:00 удвічі нижча. Однак, думку про суттєву економію за допомогою приладу експерт називає міфом.

  "Двозонний лічильник вигідний тим, хто використовує електроопалення. Можна ще вмикати вночі пральну, посудомийну машину, бойлер. Більше о цій порі нічого не використаєш. Економія буде незначна", - зазначив Юрій Корольчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми