Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

За газ вже можна платити менше

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, тарифи

    Вже півроку як кожен українець, який користується природним газом, може змінювати постачальника. Чи потрібно для цього прокладати нову газову трубу і чи не стає на заваді карантин?

    2542_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    За даними НАК "Нафтогаз України", з 1 серпня 2020 року постачальника газу змінили майже 800 тис. споживачів. Як їм це вдалось в умовах перманентного карантину і локдауну?

    Що потрібно для зміни постачальника газу?
    З 1 липня 2020 року працює спрощений механізм переходу споживача від однієї компанії до іншої. Його впровадив національний енергорегулятор — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

    Раніше перехід до нового постачальника блокувався через борг перед старим постачальником: заборгованість за газ потрібно було закрити заздалегідь.

    Тепер же достатньо подати заявку до нового постачальника, а всі технічні питання із старим постачальником він вирішить замість вас.

    До мінімального пакету документів тепер входять лише

    заява про приєднання;

    документи про право власності чи користування (+ згода співвласників, якщо ви не єдиний власник);

    документ, що посвідчує особу;

    індивідуальний податковий номер;

    EIC-код.

    Як відбувається перехід?
    Постачальник отримує і перевіряє повноту пакету, зв’язується за необхідністю з клієнтом. Після чого повідомляє компанії – оператору газотранспортної системи (ГТС), що у списку клієнтів поповнення. Оператор ГТС повідомляє про це місцевий облгаз, а вже облгаз розділяє спожитий газ між двома постачальниками — старим і новим.

    За рішенням НКРЕКП, процес переходу займає від трьох до 20 днів.

    Після розірвання договору старий постачальник надішле прощальний рахунок за газ. Його потрібно оплатити протягом 10 днів з отримання. Втім, якщо ви не згодні з нарахуваннями, їх можна оскаржити в суді. На стосунки з новим постачальником це не вплине.

    Чим займається облгаз?
    А тепер найцікавіше – чи потрібно тягнути нову трубу, переробляти технічні умови чи купувати новий лічильник? Відповідь на всі питання – ні.

    Доставкою газу до вашого дому чи квартири займається місцевий обл/міськгаз – оператор газових мереж розподілу. Саме йому ви платите сумновідому "другу" платіжку за газ – за розподіл (доставку) газу.

    Облгаз контролює облік газу (скільки хто споживає), встановлює лічильники і відповідає за безпеку газопостачання. Він буде обслуговувати вас за будь-яких постачальників, оскільки альтернативних труб немає. Облгаз заробляє на тому, що транспортує газ, а хто постачальник і споживач його не має цікавити.

    Чи відрізняється газ від різних постачальників?
    В єдиній газотранспортній системі змішується газ імпортний і вітчизняного видобутку, тому єдина різниця між постачальниками — це ціна за якою вони купили і продають газ своїм клієнтам.

    Увесь газ перевіряється на етапі входження в систему: російський газ, який транспортується до Європи, газ українських видобувників та європейський газ, який імпортується до України. Для любителів ГОСТів зазначу, що газ, який надходить до областних розподільчих мереж відповідає стандарту "ГОСТ 5542-87. Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения".

    Навіть більше, якщо стандарт вимагає теплота згоряння природного газу не нижче 7600 ккал/м3,українські споживачі отримують газ з теплотою згоряння більше 8200 ккал/м3.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми