Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Підвищено штрафи за порушення ПДР

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: ПДР, штрафи

    17 березня, набув чинності закон щодо посилення відповідальності за деякі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

    6994_1_main.jpg (15.87 Kb)

    Закон передбачає введення нових санкцій за порушення ПДР — адміністративний арешт до 15 діб і вилучення автомобіля.

    «Це важливі зміни, над якими ми працювали не один рік, і очікуємо, що цей закон матиме дієвий вплив на безпеку дорожнього руху і підвищить дисципліну учасників», — зазначив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

    Основні зміни:

    1). Підвищується відповідальність за водіння в нетверезому вигляді (ст. 130 КУпАП): штрафи збільшуються — від 17 тис. до 51 тис. грн у разі повторного порушення з позбавленням «прав» на 1−10 років відповідно і конфіскацією автомобіля в другому випадку (раніше штраф за пияцтво за кермом починався від 10,2 тис. грн).
    2). Встановлено кримінальну відповідальність за скоєння ДТП з потерпілими в стані сп’яніння.
    3). Підвищено штрафи за залишення місця ДТП (ст.122−4 КУпАП) до 3400 грн або позбавлення «прав» до 2 років або адмінарешт від 10 до 15 діб. А штраф за скоєння ДТП підвищено до 850 грн.
    4). Підвищено штрафи за непристебнуті ремені безпеки та відсутність мотошлему (ст. 121 КУпАП), а саме:

    керування транспортним засобом з непристебнутим ременем безпеки або без шолома — 510 грн;
    управління незареєстрованим т/з або з погано видним держномером — 850 і 1700 грн (у другому випадку — за повторне порушення).
    5). Підвищено штрафи за перевищення швидкості (ст. 122 КУпАП):

    більш ніж на 20 км/год. — 340 грн;
    на 50 км/год — 1700 грн;
    всі штрафи в 255 грн за порушення підвищені до 340 грн;
    з 425 грн — підвищено до 510 грн;
    з 510 грн — до 680 грн;
    за створення аварійної ситуації – з 680 до 1445 грн або позбавлення права керування транспортним засобом від 6 місяців до 1 року.
    6). Підвищено штрафи за водіння без «прав» (ст. 126 КУпАП).

    Якщо особа не має права керування — 3400 грн. Якщо особа позбавлена права керування — 20 400 грн, за повторне порушення протягом року — 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років та можливістю вилучення авто.

    7). Підвищено також штрафи для пішоходів — 255 грн; велосипедистів, водіїв гужового транспорту та погоничів тварин — 340 грн.

    У разі порушення ПДР в стані сп’яніння — 680 грн, а в разі створення аварійної ситуації – 850 грн.

    8). Встановлено нові обов’язки водіїв:

    під час зупинки на вимогу поліцейського водієві тримати руки в полі його зору і не виходити з транспортного засобу без дозволу правоохоронця;
    пасажиру перебувати на своєму місці до розпорядження або вимоги поліцейського. На вимогу поліцейського вийти з т/з;
    водієві на вимогу пред’являти документи так, щоб поліцейський зміг прочитати і зафіксувати дані.
    9). Судам забороняється закривати справи через «малозначність» і передавати справи на розгляд громадської організації або трудового колективу при розгляді справ за ст. 130 КУпАП про водіння в нетверезому вигляді. Термін для притягнення порушника до відповідальності збільшено до 1 року.

    10.) Поліцейські тепер можуть оформляти водіїв за 130-ю без свідків за умови застосування засобів фотозйомки (відеозапису).

    11). Уточнено порядок використання техприладів, зокрема, для вимірювання швидкості – TruCam.

    Нагадаємо, що відповідний закон президент України Володимир Зеленський підписав 11 березня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми