Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Електроенергія подорожчає вдвічі

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  Аналітичний центр DiXi Group розрахував кілька сценаріїв подорожчання електроенергії для населення в Україні.

  7566______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Відповідний звіт опубліковано на сайті організації.

  Згідно з першим сценарієм, “Частковим”, тариф у розмірі 1,68 грн за кВт-год для населення буде поширюватися на спожитий обсяг до 500 кВт-год на місяць, тоді як обсяг понад 500 кВт-год на місяць буде оплачуватися за ринковою ціною.

  Згідно з другим сценарієм, «Повним», буде проведено перехід на ринкове ціноутворення для всіх категорій споживачів, незалежно від обсягів споживання.

  За проведеною експертами оцінкою, при введенні конкурентного ціноутворення для домогосподарств ціни на електроенергію (з ПДВ) в середньому складуть 3,27 грн за кВт-год для споживачів ОЕС України та 3,50 грн за кВт-год для споживачів Бурштинського енергоострова.

  Отже, є підстави очікувати, що середні ціни на електроенергію для основної частини українців будуть близькі до нинішньої ціни для непобутових споживачів 2-го класу напруги – 3,40 грн за кВт-год (з ПДВ).

  “Середній місячний платіж за електроенергію для побутових споживачів, за оціночними прогнозами, зросте таким чином: за сценарієм I для споживачів без електроопалення – на 5%, з електрообігрівом в опалювальний період – на 50%. За сценарієм II – зростання очікується майже вдвічі», – сказано у звіті.

  Найменший ринковий тариф отримають жителі Києва – 2,62 грн за кВт-год, далі йде Дніпропетровська область – 2,99 грн за кВт-год і Київська область – 3,03 грн за кВт-год.

  Найвищими тарифи будуть для жителів Івано-Франківської області – 3,83 грн за кВт-год, Закарпатської області – 3,91 та Луганської області – 4,06 грн за кВт-год.

  При цьому, згідно з оцінками аналітиків, бюджетні витрати на субсидії щодо 2020 року можуть зрости орієнтовно на 17% за сценарієм I та на 50% за сценарієм II.

  Експерти не рекомендують застосовувати другий сценарій, оскільки доходи громадян не зростуть слідом за електротарифами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми