Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

З 1 серпня підвищиться "комуналка" за електроенергію

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: тарифи, еклетроенергія

    Українцям з 1 серпня змінять не лише тарифи на електроенергію, а й всю систему оплати за е/е.

    0021______500x317.jpg (39.64 Kb)

    Згідно з постановою № 659, оприлюдненою на сайті уряду, Кабінет міністрів продовжив до 1 серпня 2021 року чинний механізм спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). І зберіг чинну ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год.

    Але вже з 1 серпня дія нинішньої моделі ПСО закінчиться.

    Як будемо платити з серпня? Міністр енергетики Герман Галущенко на Ukraine Reform Conference у Вільнюсі заявив, що в Україні діятимуть диференційовані тарифи, які залежатимуть від обсягу споживання.

    За його словами, вразливим споживачам запропонують одну ціну, а тим, хто споживає більше е/е — іншу.

    «Безумовно, важлива зміна, яку ми готуємо — зміна-оновлена модель ПСО… Ми хочемо зробити певний горизонт цієї зміни, щоб побачити стабільність тих тарифів на електроенергію і зробити диференційований підхід, який дозволить забезпечити соціально вразливі верстви населення», — розповів він.

    Цей сценарій підвищення підтверджував і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

    Уряд обговорює проект зміни тарифів, згідно з яким споживачів розділять на чотири категорії:

    до 100 кВт-год;
    100−300 кВт-год;
    300−500 кВт-год,
    від 500 кВт-год.
    До якої категорії потрапите ви — буде залежати від обсягів споживання домогосподарства. Тим, хто споживає понад 500 кВт-год, передбачений максимальний тариф, який, за різними даними, можуть встановити на рівні від 3 до 3,5 грн/кВт-год.

    Для кого електрика подешевшає? 6 млн домогосподарств, або 40% побутових споживачів, споживають до 100 кВт-год. Таким споживачам з найменшим обсягом використаної електрики, за словами Галущенка, встановлять тариф нижчий від нинішнього.

    Другий сценарій теж передбачає диференційовані ціни, проте в цьому випадку вони будуть відрізнятися, залежно від міст споживачів.

    У Міненерго «кажуть»: tsn.ua/groshi/v-ukrayini-podorozhchaye-elektroenergiya-koyu-bude-cina-1 790 140.html, що тариф буде відрізнятися в кожній області:

    наприклад, у Київській та Дніпропетровській областях ціна коливатиметься від 2,60 до 2,96 грн;
    зате в Івано-Франківській та Луганській областях-від 3,70 до 4 грн/кВт-год.
    За даними відомства, така диференціація пов’язана з різним тарифом на розподіл: у Києві він найнижчий, а в Луганській області – найвищий.

    Як зараз можна заощадити. До 1 серпня діє фіксована ціна на електроенергію для населення — 1,68 грн/кВт-год незалежно від обсягу споживання. Однак українці, у яких споживання залежить від періодів часу, можуть скористатися тарифними коефіцієнтами — це допомагає добре заощадити.

    Вартість е/е за двозонними тарифами:

    з 23:00 до 7:00 діє тариф 0,84 коп.;
    решту доби діє стандартний тариф 1,68 грн.
    Вартість е/е за тризонними тарифами:

    у пікові години (з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) діє підвищений тариф — 2,52 грн/кВт-год;
    з 7:00 до 8:00 і з 11:00 до 20:00 діє звичайний тариф 1,68 грн;
    з 23:00 до 7:00 тариф — 0,672 грн.
    Кілька порад, як менше платити за електрику:

    замініть лампи розжарювання енергоефективними LED-лампами;
    використовуйте місцеве освітлення та вимикайте світло, коли виходите з кімнати;
    не закривайте джерела світла, розсовуйте штори і використовуйте природне освітлення;
    використовуйте датчики руху;
    купуйте побутову техніку з енергоспоживанням класу «А» і вище.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми