Як відомо, взимку газ в Європі завжди значно дорожчий, відповідно, в Україні також. Скільки доведеться віддати за нього в холодну пору року?
Ціна газу вже перевищила психологічну позначку в 800 доларів, і українці це відчують. Знову. Тільки з початку 2021 року тарифи на комунальні послуги зросли на 23%.
Молодший аналітик DiXiGroup Андрій Урста розповів, чого очікувати від цього опалювального сезону.
Причин для подорожчання газу в Європі є кілька. Запасів на третину менше, ніж було рік тому, і за 7 років це найнижчі результати. У жовтні ситуація може покращитися, однак, чи буде цього достатньо?
Також в ЄС рекордно зросли котирування дозволів на вуглецеві викиди, які перевищили позначку в 60 євро.
Як відомо, такі котирування в Європі пов’язані безпосередньо з цінами на оптовому ринку, і вартість газу в Україні не тільки не стане меншою, але і значно зросте.
Для низки українських компаній запропонували річний тариф в 7,8-8 гривень за куб газу, і це колосально краще, ніж ринкові 18-19 гривень.
Найскладніша ситуація з ціною для виробників тепла. Чи не єдиною опцією для закупівлі газу для теплокомуненерго (ТКЕ) є трирічні контракти “Нафтогазу” з ціною на перший рік в 7,42 грн за кубометр.
Тільки 45% уклали трирічний контракт, і більша частина тепловиків відмовилися це робити через умови цього контракту.
Також через зростання ціни на газ починають дорожчати товари. Інфляція буде на високому рівні аж до кінця року, і тільки в наступному ціни стабілізуються.