Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Для бізнесу можуть зменшити штрафи

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: штрафи, бізнес

  Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів розробила законопроєкт, яким пропонує зменшити штрафи для бізнесу з 1−10% від обороту компанії за місяць до 0,1−5%.

  9911_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це під час брифінгу за результатами обговорення законопроєкту із представниками бізнесу заявила голова ТСК народна депутатка Галина Янченко.

  «Ми пропонуємо зменшити штрафи, бо з нашої точки зору вони є дуже високими. Якщо нині штрафи складають 1−10% від всього обороту компанії за минулий місяць, ми пропонуємо знизити їх до 0,1−5%», — сказала Янченко.

  За її словами, пропонується також відібрати у Держпродспоживслужби можливість визначати розмір покарання за порушення самостійно, натомість конкретизуються умови, за яких накладається той чи інший розмір штрафу. Зокрема, пропонується за перше порушення накладати менше стягнення, а при повторних порушеннях в одній і тій самій компанії суми будуть зростати.

  Крім того, для визначення сум штрафів буде використовуватися оцінка ризиків діяльності. Для компаній із низькими ризиками суми будуть меншими, ніж для компаній з високими ризиками.

  Янченко повідомила, що пропонується впровадити судовий контроль.

  «Ми запроваджуємо такий інструмент судового контролю до того, як штраф набере чинності й, відповідно, компанія буде змушена його сплатити. Ми даємо можливість оскаржити штраф безпосередньо в суді», — прокоментувала депутатка.

  Вона зазначила, що депутати планують зареєструвати розроблений законопроєкт у парламенті до кінця цього тижня.

  Нагадаємо, у липні Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області наклало на компанію «Нова пошта» штраф на понад 325 млн грн, який у компанії вважали необґрунтовано великим. Рішення про штрафні санкції ухвалили за результатами перевірок скарг клієнтів «Нової пошти».

  Після суспільного розголосу, за підсумками зустрічі з головою Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою та представником бізнес-омбудсмена досягли домовленостей про перевірки правомірності нарахування штрафів. За їх результатами Держпродспоживслужба скасувала постанови про накладення стягнень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми