Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Нові платіжки за газ: чи потрібно міняти лічильники

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: газ

  Споживач буде і надалі щомісяця передавати показники лічильника в кубічних метрах.

  2198_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  З 1 травня 2022 року в платіжках українців за газ кубометри використаного газу замінять енергетичними одиницями - кіловат-годинами.

  Чи потрібно міняти лічильники:
  У Міністерстві енергетики України підкреслюють, що для переходу на нову систему громадянам не потрібно міняти газові лічильники.

  Як подавати показники:
  Споживач буде і надалі щомісяця передавати показники лічильника в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії.

  Відповідальними за переведення спожитого газу в енергетичні одиниці будуть оператори газорозподільних мереж.

  Далі переведені в кіловат-години обсяги енергії (так само як це відбувається зараз з кубометрами газу) передаються постачальнику газу, який сформує виходячи з цього платіжку для споживача.

  Ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю.

  "На наш погляд, це справедливий підхід, оскільки газ відрізняється за кількістю виділеної енергії при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ добули", - сказав Немчинов.

  Різниця калорійності газу в різних регіонах може сягати 4 відсотків, тому місячні платіжки за газ всередині країни будуть відрізнятися.

  Як буде проводитися розрахунок енергії:
  У "Регіональній газовій компанії" розповіли УНІАН, що кількість спожитої енергії в кіловат-годинах, гіга-калоріях і джоулях у квитанціях вказується з 2016 року.

  Розрахунок спожитої енергії буде проводитися за формулою на підставі характеристик поставленого газу на кожному окремому маршруті, по якому він подається.

  "На сайті кожного облгазу є такий розділ, в якому публікуються фізико-хімічні показники щомісяця. Кожен споживач може бачити показники газу, що транспортується у квитанції або на сайті вже п'ять років", - пояснили в компанії.

  При цьому, в "Регіональній газовій компанії" повідомили, що порахувати скільки коштує, наприклад, 100 кубометрів спожитого газу при переведенні на кіловат-годинник можна самостійно.

  Необхідно подивитися в платіжку на графу" середньозважена вища теплота згоряння", наприклад, показник дорівнює 10,77, тоді кількість спожитої енергії за 100 кубів дорівнює 1077 кіловат-годин.

  Щоб порахувати вартість кіловат-годин необхідно застосувати формулу: ціна газу (7,99 гривень за кубометр) плюс тариф на розподіл (середній по країні 1,1 гривень за кубометр) і все це розділити на коефіцієнт теплоти згоряння – тобто 10,77. У цьому прикладі ми отримали 0,84 гривні за кіловат-годину з транспортуванням.

  Разом виходить, що 1077 кіловат-годин (100 кубометрів) газу коштуватимуть 904 гривні.

  Ціна на газ:
  Середня ціна імпортного природного газу в Україні в жовтні 2021 року, у порівнянні з вереснем зросла на 26% і склала 685,67 дол., або 18 тисяч грн за тисячу кубометрів.
  При цьому для побутових споживачів діяла річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго "Нафтогаз України" пропонує контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.
  З 1 жовтня для українців, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становив 1,44 грн за кВт-год.за даними Міністерства енергетики, таких споживачів у нашій країні більшість – 80%.
  Водночас для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт-год на місяць, ціна залишалася незмінною – 1,68 грн за кВт-год за всю спожиту електрику.
  12 листопада 2021 року Кабмін оприлюднив ціни на газ та електроенергію на опалювальний сезон 2021-2022.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми