Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Нові платіжки за газ здивують українців

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: газ, тарифи

    Розрахунок за спожитий газ буде грунтуватися на показниках теплоти згоряння палива.

    7792_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    З 1 травня 2022 року в платіжках за газ кубометри використаного газу замінять енергетичними одиницями - кіловат-годинами.

    Нові правила покликані впровадити в Україні європейську модель обліку енергоресурсів і ввести справедливу оплату за використовуваний нами газ.

    "З 1 травня 2022 року кубометри у квитанціях замінять кіловат-годинами. В ЄС споживачі платять не за кубометр газу, а за кількість енергії, яку можна витягти з кубометра при його спалюванні. Тепер і українці платитимуть за якість", – пояснив заступник міністра енергетики Максим Немчинов.

    Розрахунок за спожитий газ буде грунтуватися на показниках теплоти згоряння палива. Ці показники залежать від газової свердловини, в який він був видобутий.

    Більш справедливим цей підхід вважається тому, що в ціні блакитного палива буде автоматично враховуватися його якість: громадяни та організації будуть платити за спожиту енергію, а не за обсяг. Тим самим вирішується проблема, коли споживачі платять однакову ціну за газ з різною калорійністю в різних регіонах країни.

    Крім того, за словами ініціаторів закону, нові правила скасовують скандальні "морозні" коефіцієнти, які газорозподільні компанії вписують в платіжки громадян за приведення до стандартних умов.

    На думку гендиректора "Оператор ГТС України" Сергія Макогона, перехід на енергетичні одиниці – важливий крок для України, який сприятиме подальшій інтеграції нашої країни в європейський ринок газу.

    "Перехід на енергоедініци поставить крапку в суперечках про температурні коефіцієнти та недостатню якість газу. Адже облік в кіловат-годинах, на відміну від кубометрів, враховує теплотворність газу. Тобто, споживачі будуть платити за енергію, яку вони використовували, а не за кубометри", – зазначив Макогон.

    Крім того, за його словами, споживачі будуть вести облік газу та електрики однаково – в кіловат-годинах. Це дозволить відразу порівнювати вартість енергоресурсів і обирати більш вигідний варіант в приготуванні їжі, підігріві води або опаленні.

    Ціна на газ:
    Середня ціна імпортного природного газу в Україні в жовтні 2021 року, у порівнянні з вереснем зросла на 26% і склала 685,67 дол., або 18 тисяч грн за тисячу кубометрів.

    При цьому для побутових споживачів діяла річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго "Нафтогаз України" пропонує контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.

    З 1 жовтня для українців, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становив 1,44 грн за кВт-год.за даними Міністерства енергетики, таких споживачів у нашій країні більшість – 80%.

    Водночас для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт-год на місяць, ціна залишалася незмінною – 1,68 грн за кВт-год за всю спожиту електрику.

    12 листопада 2021 року Кабмін оприлюднив ціни на газ та електроенергію на опалювальний сезон 2021-2022.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми