В Україні з 1 грудня перерахують тариф для постачальника останньої надії (ПОН, його функції виконує "Нафтогаз"). Наразі його розмір становить 7,96 грн за куб (менше ринкового), оскільки Кабмін запровадив тимчасове обмеження вартості.
Як говориться на сайті постачальника, українці, які користуються послугами ПОН, мають час знайти свого постачальника. Зазначимо, що за тарифами ПОН платять ті, чий постачальник не зміг виконувати свої зобов'язання. За законом таких українців на 60 днів переводять на постачальника останньої надії.
Обмеження тарифу на рівні 7,96 грн запроваджували заднім числом, а діятиме воно лише до 1 грудня. До введення обмежень ціна на газ для клієнтів ПОН перевищувала 16 грн за кубометр.
У "Нафтогазі" нагадали, що розмір тарифу рахують не вони. Є спеціальна формула, яка описана у постанові Кабміну.
"Усього в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. Порівняти ціни та тарифні пропозиції можна на онлайн-ресурсах "ГазПравда" або "Газотека", – йдеться в матеріалі постачальника.
Як не переплачувати?
Потрібно переконатися, що ваш постачальник уклав контракти та буде гарантовано отримувати блакитне паливо. Також, обираючи, у кого купувати газ, варто орієнтуватися не лише на ціну, а й на надійність компанії.
Крім того, слід пам'ятати: постачальник останньої надії має право продавати газ споживачам лише протягом 60 днів. Якщо за цей час не вибрати новий газзбут та не оформити договір, газ просто вимкнуть. Заявку на під'єднання до нового постачальника може подати лише власник чи співвласник житла.
Зазначимо, зараз українці платять за газ за річними тарифами. Їхня вартість зафіксована до травня 2022-го. Потім ціни перерахують, їхній розмір залежить від того, скільки коштуватиме блакитне паливо на європейському ринку.
А вони зараз перебувають на історично високих відмітках. І наступного року, як вважають аналітики, очікувати зниження рівня весни 2021-го не варто.
При цьому українці і без перегляду тарифів можуть скоротити витрати на газ у кілька разів. Допомогти серед іншого може заміна приладів на більш енергоефективні.