У ресторанах Києва найдорожче продають морепродукти, м'ясо та коктейлі. Так, серед найдорожчих блюд – бутерброд за 2,2 тис. грн, краб за 25 тис. грн, а також стейк за 5 тис. грн.
Також можна купити один із найдорожчих коктейлів – за 1750 грн. Як розповів бармен Ярослав для "ТСН", він готує елітний напій, до складу якого входять:
"Маргарита";
пюре із маракуї;
лимонний фреш;
текіла;
лід;
сіль вікінгів.
Проте найдорожче у коктейлі – це декор. Кактус у коктейлі (який після використання просто викидається) коштує лише 500 грн. Як розповідає бармен, із наповненням напій коштуватиме близько 2 тисяч. За його словами, немає жодного дня, коли б не продали жодного коктейлю з кактусом.
У ресторанах продають елітне м'ясо
Як кажуть фахівці, м'ясо з-за кордону куди дорожче за українське. Наприклад, американське коштуватиме 500 грн за 100 г, вітчизняне елітне – 200 грн. Однак клієнтів вистачає і на найдорожчі страви.
Також у соцмережах активно обговорювали сендвіч за 2,2 тис. грн. Як виявилося, справа в тому, що в ньому найдорожче м'ясо у світі – ваґю. Як розповідає шеф-кухар Тарас Шевченко, яловичину ваґю, яку він готує, привезли з Австралії.
При цьому спершу найдорожча яловичина з'явилася в Японії. Як каже Шевченко, там добірну худобу годують дорогим зерном, роблять масажі, і навіть напувають пивом. Після цього м'ясо стає дуже м'яким.
Відзначається, що таких корів продають на аукціонах за сотні тисяч доларів. Кожна з них навіть має свій паспорт із відбитком ніздрів. Але якби таку худобу вирощували в нашій країні, то не доводилося б завозити яловичину з далека, а стейки, відповідно, були б дешевшими.
Як розповів шеф-кухар, його знайомі намагалися це зробити. Але персонал ферми украв дороге зерно, а корів годував звичайним. До речі, пиво тварини навіть не нюхали.
Нагадаємо, найдорожчі фрукти у світі продаються в магазині преміум-класу "Сембікія" у Токіо (Японія). Наприклад, за квадратний кавун доведеться віддати близько $212 (5581 грн за сьогоднішнім курсом).
Справа в тому, що більшість фруктів та ягід, які продаються в цьому магазині, вирощуються у спеціальних умовах і знайти їх не так просто. Тож і ціни такі.