Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Названо найбільший штраф за порушення ПДР у 2022 році

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ПДР, штрафи

    У правилах дорожнього руху передбачено різні штрафи за порушення водіїв. Можна отримати покарання у вигляді штрафу на пару сотень гривень за брудний номер або телефонну розмову під час руху. Проте є штрафи у розмірі кількох тисяч гривень та навіть кількох десятків тисяч. За що водії можуть отримати найбільший штраф — проаналізували у РБК-Україна.

    7352_1_main.jpg (15.87 Kb)

    Водіння транспорту особою, яка була позбавлена прав (ст. 126, ч.4) — карається штрафом у 20 400 грн. При повторному порушенні — 40 800 грн з позбавленням прав на строк від 5 до 7 років та оплачуване вилучення автомобіля.
    Водіння автомобіля у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або під впливом ліків, які знижують увагу та швидкість реакції, а також передача авто людям у стані такого ж сп’яніння та відмова від огляду (ст.130, ч.1) — карається штрафом у розмірі 17 000 грн із позбавленням прав на 1 рік. Такий самий штраф отримають інші особи, яким дозволили керувати машиною в такому стані.
    При повторному правопорушенні штраф становитиме 34 000 грн та позбавлення прав на 3 роки з конфіскацією автомобіля, або арешт на 10 діб.

    Трете таке правопорушення протягом року — штраф у розмірі 51 000 грн, позбавлення прав на 10 років, конфіскація автомобіля або позбавлення волі на 10 днів з конфіскацією авто.
    Порушення вимог законодавства щодо встановлення та використання на авто спеціальних світлових або сигнальних пристроїв — штраф у розмірі 8 500 грн та конфіскація пристроїв.
    Такий же штраф можна отримати за керування авто, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України (терміни тимчасового ввезення або (і) переміщення у митному режимі транзиту, авто використовується для комерційних цілей та отримання доходів, передано в керування іншій особі) — все це карається штрафом у розмірі 8 500 грн. При повторному порушенні — штраф у розмірі 17 000 грн, позбавлення прав на 1 рік та конфіскація авто.
    За те, що водій, який перевозить пасажирів чи вантаж, не зупинився на вимогу уповноважених осіб чи представників посадових центральних органів влади, які забезпечують реалізацію державної політики з питань безпеки наземного транспорту (ст.122, ч. 2) або залишив місце ДТП (ст.122) — штраф 3 400 грн. У другому випадку у водія можуть забрати права на строк від 1 до 2 років або заарештувати на 10 або 15 діб.

    Якщо автомобіль не зареєстрований в установленому порядку або їздить без номера, автомобіль не відповідає нормам або не збігається з номерним знаком, сам номер закритий, брудний або прикріплений не там — штраф становитиме 850 гривень. Але при повторному порушенні водія покарають штрафом у розмірі 1 700 грн або громадськими роботами терміном від 30 до 40 годин та конфіскацією авто.
    Порушення встановлених обмежень швидкості руху авто більш ніж на 50 км/год (ст.122, ч.4) — штраф у розмірі 1 700 грн.
    Зупинка або стоянка, які позначені спеціальними дорожніми знаками, дорожньою розміткою, що вказують на стоянку для водіїв з інвалідністю або перевозять людей з інвалідністю, створення перешкод для водіїв з інвалідністю та перевезення людей з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), неправомірне використання знака на авто «Водій з інвалідністю» — штраф від 1 020 до 1 700 грн.
    Видача документа про технічну справність авто, яке підлягає обов’язковому технічному контролю, без проведення перевірки його стану — штраф 1 360 грн. Для посадових осіб — 1 700 грн.
    Порушення правил паркування авто, у тому числі й неоплата вартості послуг користування майданчиком для платного паркування — штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги користування платним паркуванням.
    Паркування на безкоштовному майданчику авто, водій якого не має пільг, або у місцях, не призначених для паркування — у 30-кратному розмірі від вартості однієї години користування майданчиком для платного паркування.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми