Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

На які продукти точно зміниться ціна у 2023-му

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни на продукти

  У 2023 році продовольча інфляція має сповільнитися. За підсумками року вона, ймовірно, складатиме приблизно 10-15%.

  6720_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  Серед продуктів харчування, які точно здорожчають у 2023-му – м'ясо, овочі та фрукти, а стабільну вартість покажуть олія, хліб та крупи. Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

  "Якщо підрезюмувати, то сповільниться продовольча інфляція. В 2023 році ми очікуємо 10-15%. Варто розуміти, що інфляція ніколи не знижкється, а тільки стабілізується, або зростає чи не зростає. Щодо товарів, які подорожчають: певні категорії м'яса, можливо, овочі покажуть зростання, бо незрозуміло що буде з тепличними овочами, а до свіжих нам ще далеко. І також імпортні категорії фруктів. Стабільними в ціні будуть олія, хліб та крупи", – сказав Мартишев.

  Раніше експерт розповів, що ціни на гречку в Україні значно знизилися. Дефіциту крупи не буде в 2023 році, оскільки фермери засіяли гречкою багато площ. У свою чергу сонячникова олія також не дорожчатиме.

  "У нас, скоріше за все, не буде дефіциту гречки. На кінець 2022 року ми думали, що буде дефіцит гречки, потім встали порти і як раз гречку стало вирощувати вигідно, тому що там низька собівартість на гектар і є внутрішній ринок, тобто споживання. Фермери засіяли гречкою дуже багато площ. В нас немає дефіциту гречки, ціни на неї обвалилися", – сказав Мартишев.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми