Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Як зростуть ціни в Україні у 2023

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інфляція

  Національний банк України прогнозує уповільнення інфляції в Україні. Цьому сприятимуть низка факторів, у тому числі заходи НБУ.

  9117_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це повідомляється на сайті НБУ.
  Інфляція в Україні у лютому знизилася до 24,9%. Зниження інфляції розпочалося раніше та відбувається швидше, ніж прогнозував НБУ.
  Інфляція знижуватиметься надалі, у тому числі завдяки заходам Національного банку з посилення привабливості гривневих активів і підтримання курсової стабільності.

  Подальше зростання привабливості строкових депозитів у гривні на тлі зниження тиску в готівковому сегменті валютного ринку спонукатиме вкладників нарощувати заощадження в національній валюті. Це посилюватиме стійкість валютного ринку та захистить міжнародні резерви, що підтримає подальше поліпшення курсових та інфляційних очікувань.
  Зменшенню інфляційного тиску також сприятиме зниження світової інфляції, у тому числі через здешевлення енергоносіїв, та ефект високої бази порівняння першого року повномасштабної війни. Обмежуватиме зростання цін й відносно стриманий споживчий попит.
  Водночас вагомими ризиками для інфляційної динаміки залишаються тривалість й інтенсивність бойових дій та подальше руйнування об’єктів критичної інфраструктури. Актуальними є також ризики:
  додаткових бюджетних потреб і значних квазіфіскальних дефіцитів в енергетичній сфері;
  ускладнення чи припинення роботи «зернового коридору»;
  передчасного пом’якшення монетарної політики провідними центральними банками у відповідь на посилення загроз для фінансової стабільності, що може призвести до повільнішого зниження світової інфляції, а також посилення волатильності на світових фінансових ринках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми