Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Проблему водоканалів можна вирішити

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи на воду

  В Україні готуються зміни у платіжках за холодну воду. Профільна нацкомісія (НКРЕКП) вже анонсувала підвищення у два етапи, щоразу на 10%. Однак це лише середній показник по Україні – у деяких містах тариф може зрости і на 30-40%.

  05_2016-06-06putna_voda_kran.jpg (46.61 Kb)


  Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він зазначив, що фінального рішення НКРЕКП ще немає, тому йдеться виключно про проєкт.

  "Перший етап – це подорожчання водопостачання та водовідведення в середньому на 10% з 1 квітня. І наступний етап – з 1 липня подорожчання ще на 10%. Але в основному проходитиме підвищення вартості послуг водопостачання, і це вийде не 10%. Я підрахував, що в деяких водоканалах буде зростання до 30%", – зазначив Попенко.

  Річ у тім, що економічно собівартість послуг водоканалів залежить кількості абонентів. Мінімально, щоби покрити всі витрати, потрібно щонайменше 100 тис. абонентів, зазначає експерт. А багато водоканалів працюють у містах із населенням 20-40 тис. осіб, а тому є збитковими.

  "Такі водоканали змушені піднімати тариф на 20-40%. А є водоканали, які піднімають на 5-10%, і вони себе окупають. Наприклад, для Києва немає сенсу підвищувати на 30%, бо там мільйони абонентів, одна з найдовших мереж у ЄС", – пояснив Попенко.

  Тому фахівець вважає, що потрібно проводити реформування роботи водоканалів. Зокрема, підприємства слід укрупнювати, як це вже сталося, наприклад, у Великій Британії та Нідерландах. "Там у межах цілих територій було об'єднано водоканали до 100-200 тис. абонентів", – навів приклад Попенко.

  "Звичайно, є проблеми і з вартістю електроенергії. У чинні тарифи водоканалів було закладено електроенергію за тарифами 3-4 грн. А на сьогодні електроенергія [для підприємств] – 5 грн без ПДВ... Крім того, є зарплата [співробітникам], капітальні ремонти. Зношеність мереж на сьогодні становить у середньому 50%... Але жодні підвищення тарифів не вирішать проблему капремонтів – суми невідповідні: зростання тарифів дасть сотні мільйонів гривень, а для капремонту лише мереж Києва потрібно 5 млрд доларів", – додав фахівець.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми