Тарифи. Ціни. Штрафи, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ прогнозує зниження інфляції в цьому році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, ціни, прогноз

  Зниження інфляції триває від початку року. У квітні темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 17,9% у річному вимірі.

  3143_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Як пише Національний банк, цей процес відбувається швидше, ніж очікувалось.

  Однією з причин такої динаміки є успішне подолання енергетичної кризи. Завдяки стабілізації ситуації в енергетиці сповільнилося подорожчання пального.

  Крім того, разом зі зниженням дефіциту електроенергії зменшилися витрати бізнесу на виробництво.

  Сповільнилося упродовж останніх місяців і зростання цін на продовольчі товари. Цьому, в тому числі, сприяла достатня пропозиція продовольства та палива.

  Інфляцію також гальмували заходи НБУ, завдяки яким гривня на готівковому валютному ринку зміцнилася. Це стримало зростання цін і позитивно позначилося на очікуваннях бізнесу та населення.

  Прогноз НБУ

  Нацбанк прогнозує, що інфляція за підсумками цього року буде нижчою за 15%, наступного року — нижчою за 10%, а у 2025 році становитиме 6%.

  Цьому посприяють очікуване зниження безпекових ризиків і здешевлення енергоносіїв у світі. Важливим чинником буде також послідовна політика НБУ, спрямована на забезпечення низької та стабільної інфляції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми