Тарифи. Ціни. Штрафи, ЖКГ та благоустрій, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка вартість комунальних послуг у Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: комуналка, Польща

  За останній рік у Польщі значно зросла вартість утримання квартир і будинків. Комунальні послуги також відчутно подорожчали, пише yavp.pl

  0459_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Ціни на утримання житла та комуналка у Польщі постійно ростуть протягом року. Зараз вартість житлових послуг фіксується на найвищому рівні. То наскільки підскочили ціни на комірне в Польщі і що здорожчало найбільше — читайте далі.

  Головне управління статистики Польщі проаналізувало дані за 2023 рік і порівняло їх з аналогічним періодом 2022 року. Вийшло, що за перший квартал 2023 року вартість утримання квартир та будинків зросла в середньому аж на 21,3%.

  Що подорожчало найбільше

  Давайте подивимось на всі показники детальніше. Далі вказаний відсоток зростання ціни на послугу за рік:
  оплата власникам/утримувачам будинку (czynsz) — зростання на 17,6%;
  водопостачання — зростання на 4,8%;
  вивезення сміття — зростання на 8,2%;
  водовідведення — зростання на 9,9%;
  електропостачання — зростання на 22,6%;
  газопостачання — зростання на 18,5%;
  теплопостачання — зростання на 39%.

  Яка середня комуналка в Польщі

  Система оплати комунальних послуг в Польщі сильно відрізняється від української. У державі немає ЖКГ, тому мешканці багатоквартирних будинків або створюють спільноти, або організують кооперативи. Тарифи можуть дуже сильно відрізнятися, залежно від того, у чиїй власності житло — комунальній чи приватній. У деяких містах (як у Варшаві) популярніша фіксована оплата, а в деяких (як у Кракові) — лічильники.

  Вартість комунальних послуг у Польщі в середньому становить близько 400 — 650 злотих за двокімнатну квартиру. Будинки з газовим опаленням взимку можуть потягнути до понад 850 злотих на місяць.

  Що таке «‎чинш»

  У країні існує поняття «czynsz» — фіксовані платежі, які потрібно сплачувати щомісяця. Це плата за послуги, на які не встановлено лічильник. Розмір таких платежів може суттєво відрізнятися навіть у межах одного міста. У середньому сума за адмінпослуги становить до 250 злотих на місяць.

  Важливо! Часто в оголошеннях про оренду житла вказують вартість без «‎чиншу». Це створює ілюзію вигідної ціни. Тому при виборі оселі перевіряйте, чи «‎чинш» входить до вказаної вартості.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми