Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні зафіксований ріст цін на деякі харчі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ціни, продукти харчування

  У травні зафіксоване рекордне у 2023 році зниження цін на яйця.

  4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, коментуючи оприлюднені Державною службою статистики України індекси цін на споживчому ринку у травні.

  «У травні 2023 року споживчі ціни на яйця зменшилися проти квітня на 22,7%, а проти грудня попереднього року — на 28,1%. Ціни на цей продукт знижуються вже другий місяць поспіль: у квітні проти березня вони подешевшали на 8,7%, хоча все ще перевищують рівень травня 2022 року на 124,9%», — розповів він.

  За словами науковця, крім яєць, у травні серед продуктів харчування зменшилися ціни на олію соняшникову (-1,3%), хліб і хлібопродукти (-0,6%), цукор (-0,4%), макаронні вироби та молоко (-0,2%).

  Загалом, як зазначив Лупенко, у травні споживчі ціни зросли на 0,5% проти 0,2% у квітні, а на продукти харчування- на 0,9% та 0,3% відповідно.

  Він підкреслив, що найбільше зростання цін — на 8,7% - відбулося по фруктах, ціни на які у квітні знизились на 1,4%.

  Експерт додав, що ще не виправдалися очікування щодо зниження цін на овочі, які у травні здорожчали на 5,6%, тоді як у квітні проти березня — лише на 0,3%.

  Разом з тим серед інших продуктів харчування відчутно зросли споживчі ціни на м’ясо та м’ясопродукти — на 1,7%, рибу та продукти з риби — на 0,6%, сир і м’який сир — на 0,6%.

  «Загалом динаміка споживчих цін свідчить про посилення сезонних тенденцій на ринку продуктів харчування, а зростання цін на овочі та фрукти відбулося за рахунок надходження перших ягід та ранніх овочів. В наступні місяці можна очікувати сповільнення зростання цін на ці групи товарів, а по найбільш масових продуктах — зниження споживчих цін», — підсумував Лупенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми