Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні неминуче подорожчають продукти харчування

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни на продукти

  Імплементація європейських норм займе певний час та вимагатиме збільшення інвестицій.

  4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  В Україні внаслідок євроінтеграції неминуче подорожчають продукти харчування.

  Як йдеться у матеріалі УНІАН, імплементація європейських норм займе певний час та вимагатиме збільшення інвестицій - у нове обладнання та технології. А тому підприємствам треба готуватись до того, що собівартість виробництва зросте, а нашим споживачам – до здорожчання усіх харчів, адже цей тягар невідворотно ляже і на плечі кожного українця.

  "Країни-члени ЄС передусім мають використовувати матеріали, вироблені всередині Євросоюзу: наприклад, засоби захисту, добрива, посівний матеріал - все зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями", - пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.

  Іншим ударом для сільгоспвиробників стане неминуче підвищення заробітних плат своїм працівникам - адже після повноцінного приєднання України до ЄС треба очікувати не лише на вільний обіг товарів, а й кадрів. Умовно, професійний тракторист зможе вільно поїхати у Польщу, офіційно працевлаштуватись і за літо заробити більше, ніж за весь рік на Батьківщині.

  Втім, експерти вважають, що у довгостроковій перспективі усі виклики, через які належить пройти нашим аграріям, гратимуть на користь українському АПК та усій національній економіці загалом.

  "Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі будуть впливати й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки", – додала експертка.

  Україна - кандидат на членство в ЄС
  Як повідомляв УНІАН, торік 23 червня Україна стала кандидатом на членство в Євросоюзі.

  12 квітня 2023 року відбулося перше в історії спільне міжкомітетське засідання Європейського парламенту та Верховної Ради України. Глава Європарламенту Роберта Мецола висловила сподівання, що до кінця цього року розпочнуться перемовини про вступ України до ЄС.

  В рамках євроінтеграції Україні доведеться навмисно скоротити обсяги виробництва в деяких галузях агросектору, щоб не завдавати клопоту іншим членам Євроспільноти. Під удар можуть потрапити: борошномельний комплекс, птахівництво, вирощування плодово-овочевої продукції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми