Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ціни на харчі в Чехії рекордно зростають

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни, Чехія

  Ціни на продукти харчування зростають уже деякий час, і багатьом чеським домогосподарствам довелося пристосовуватися. Більше половини чехів купують продукти під час розпродажів. Найчастіше вони витрачають на них від 5000 до 10 000 крон на місяць, пише novinky.cz.

  9237_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  Зростання цін на продукти харчування значно впливає на поведінку чеських споживачів. Згідно з даними опитування, проведеного компанією Kruk серед більш ніж 1000 представників чеського населення, 54%, особливо жінки (61%), шукають знижки на продукти харчування та купують лише такі товари. Понад чверть чехів (28%) змушені через зростання цін купувати лише основні продукти харчування, зокрема в онлайн-магазинах.

  П’ята частина домогосподарств почала купувати продукти нижчої якості, і приблизно кожен шостий чи кожен сьомий чех намагається скоротити витрати на харчування шляхом коригування раціону. Стільки ж вирощують власні продукти харчування. 10% чехів їздять за продуктами до сусідніх країн.

  «Понад п’ята частину чеських домогосподарств поки що не постраждала від зростання цін на продукти харчування і купують їх як раніше. Скорочувати витрати довелося здебільшого пенсіонерам, батькам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, та людям без роботи. Однак лише мінімальна кількість чеських домогосподарств потребує суттєвої допомоги при купівлі продуктів харчування, наприклад через продовольчий банк», — додала Ярослава Палендалова з компанії Kruk.

  Понад 4/5 домогосподарств (82%) витрачають харчування до 10 000 крон на місяць. Найчастіше щомісячні витрати становлять від 5000 до 10 000 крон, про що згадали майже 2/5 респондентів (37%). 3 з 10 домогосподарств обходяться сумою від 3000 до 5000 крон. Близько 18% витрачають на покупку продуктів більше 10 000 крон на місяць.

  Про найвищі витрати на продукти харчування в ході опитування повідомляють жителі Праги, тоді як люди похилого віку з невеликих міст частіше допомагають собі самі, розводячи худобу і вирощуючи власні продукти харчування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми