Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скоро українців чекає зміна цін на їжу: що подорожчає найбільше

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    На початку осені на українців очікує зміна цін на продукти харчування. Причому як у бік їх здешевлення, і подорожчання. Наприклад, на картопля ціни знижуватимуться, а на цукор і соняшникову олію – зростатимуть.

    4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін. При цьому він підкреслив: через війну робити якісь прогнози дуже складно, адже все може змінитися будь-якої миті.

    "На сьогоднішній момент робити якісь прогнози дуже важко. Тому що є непередбачуваний фактор, пов'язаний з безпекою та бойовими діями. Ми ось говоримо зараз, а завтра, приміром, якесь лихо прилетить у, скажімо, кілька великих елеваторів - і матимемо проблеми із постачанням. Тому прогнозувати важко", – пояснив економіст.

    Що буде з цінами на овочі

    Якщо ж намагатися робити прогнози, то можна очікувати, що ціни на картопля у вересні будуть найнижчими за 2023 рік, каже Пензін. За його словами, на початку осені варто очікувати на вартість цього овоча на рівні 6,5-7 грн/кг. Нині ж, зазначимо, картопля коштує 11,9 грн/кг.

    Падіння до мінімальних показників очікує й на інші овочі борщового набору, зазначає економіст. До них, зокрема, належать: капуста, морква, цибуля, буряк.

    А ось на помідори та огірки, зауважує Пензін, ціни підростуть. Втім, це подорожчання буде практично непомітним і, за його словами, не перевищить 5%.

    Причина цього, за його словами, полягає в тому, що сезон цих овочів добігає кінця. "Вони просто вже закінчуватимуться", – розповідає експерт.

    Загалом же, констатує він, багато залежатиме від погоди. Так, "якщо буде тепло, і вересень буде традиційним у нас продовженням літа, то й ціни будуть літні".

    Цукор та олія подорожчають

    А ось ціни на цукор, за словами Пендзіна, трохи підростуть. Втім, як і з огірками та помідорами, подорожчання значним не буде і становитиме 2-3%.

    "Цукровіння у нас закінчується в листопаді – тоді буде новий урожай. До листопада ж ми доїдаємо урожай минулого року. Тобто цукор зросте в ціні, тому що зростає вартість його зберігання. Однак це зростання не буде критичним – 2-3%", – прогнозує експерт.

    На стільки ж, за його словами, зросте і вартість олії. Втім, наголосив він, ситуація з цим продуктом значною мірою залежить від відновлення дії "зернового коридору".

    Справа в тому, пояснює економіст, що, з одного боку, виробництво олії в Україні скоротилося. Але з іншого - з усього виробленого в країні обсягу цього продукту на внутрішній ринок надходить лише близько 7%, а решта йде на експорт. Т. е., якщо "зерновий коридор" не буде розблокований, очікувати зростання цін на олію, ймовірно, не варто.

    "З експортом зараз є проблеми. Тому олії на ринку зараз достатньо навіть при зниженні виробництва", – резюмував економіст.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми