Тарифи. Ціни. Штрафи, Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Супермаркети в Україні оновили ціни на картоплю

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціна на картоплю

  В Україні зросли ціни на картоплю. За рік цей овоч здорожчав на 30-40% – минулого вересня його середня ціна була 5 грн/кг, зараз – 7-8 грн/кг. Причин такого зростання декілька – зокрема, вплив шкідників.

  3173_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)


  Про це розповів радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції Шувар Іван Стефанишин. "Багато картоплі було пошкоджено шкідниками", – пояснив він.

  Інша причина – втрата власної бази насінництва. Річ у тім, зазначив експерт, що сорти в Україні не оновлюються. А це призводить до того, що "щороку у нас на посадку все менше".

  "Система у розваленому стані. Підприємства не виробляють базу для населення розмноженням сортів. Ми вже більш ніж на 70% залежимо від іноземної селекції, а це в аграрному секторі – втрата незалежності", – констатував експерт.

  Скільки картопля коштує у супермаркетах

  Якщо ж оцінювати динаміку зміни цін на картоплю в поточний момент, то для українців вона позитивна: у супермаркетах овоч дешевшає. Так, 18 вересня його середня вартість складає 10,46 грн/кг, що, за даними "Мінфіну", майже на 2 грн нижче за середню ціну серпня в 12,24 грн/кг.

  В окремих мережах супермаркетів 1 кг картоплі продають по 8,5-12,9 грн. Зокрема:

  Metro – 11,34 грн;

  Auchan - 8,5 грн;
  Megamarket – 12,9 грн;

  Varus – 9,1 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми