Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні може подорожчати хліб: назвали причину

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціна на хліб

  В Україні восени 2023 року може подорожчати хліб – один із ключових продуктів у раціоні громадян. За словами експертів, на ціни вплине ціла низка факторів – від погоди до бізнес-тарифів на електроенергію.

  9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

  Як вважає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, у найближчий місяць ціна хліба для українців підніметься на 1-1,5% . Радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку "Шувар" Іван Стефанишин також прогнозує подорожчання, але не називає конкретних цифр.

  Обидва експерти говорять про проблеми з якістю пшениці, а значить, і брак хорошого борошна. Ціни на борошно вже зросли на 5-7%, зазначає Стефанишин, що не може не вплинути на вартість хліба.

  На якість зерна вплинула надто м'яка для озимини погода минулої зими, а також дощі під час збирання врожаю, підтверджує Марчук. Крім того, за словами Стефанишина, аграрії у 2023 році використали менше добрив, адже ціни на них також сильно зросли. Тому наявність шкідників також позначилося якості продукції.

  "Вже пішла конкуренція за якісне борошно . Далі воно посилюватиметься", - сказав Стефанишин. Марчук додав, що це не єдина причина можливого подорожчання хліба.

  У виробників також помітно зросли витрати на енергоносії, логістику та зарплати працівникам. "Фактично з того часу, як зросли тарифи на світ, щомісяця на 0,8-1% зростає ціна на хліб. І на осінь вони теж про це говорять, що на 1-1,5% може зростати ціна на хліб", – зазначив Марчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми