Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Мінекономіки пропонує підвищити ціни на алкоголь

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ціни на алкоголь

  В Мінекономіки прогнозують, що підвищення цін на алкоголь сприятиме зростанню надходжень до державного і місцевого бюджетів на 300 млн грн.

  8982_422d5c6ec831c718305aba25acb8ed87.jpg (31.6 Kb)


  Міністерство економіки пропонує підвищити розмір мінімальних цін на алкогольні напої.

  Як йдеться в проекті постанови, опублікованому на сайті відомства, наразі розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування.

  Тому оптово-відпускні ціни на горілку, лікеро-горілчані вироби, інші міцні алкогольні напої хочуть підвищити на 11-26%, а роздрібні - на 5-14%; роздрібні ціни на виноробну продукцію (крім ігристих та газованих винних напоїв) - на 40-85%, а на вина ігристі та газовані винні напої - на 12%.

  Разом з тим планується встановити диференційований рівень мінімальних роздрібних цін на звичайні (неігристі) вина, вина, вермути та інші зброджені напої залежно від виду та місткості тари/упаковки: у скляній та іншій тарі місткістю 0,7 літра і в упаковці типу "Tetra-Pak" і "Bag in box", металевих банках із харчового алюмінію, полімерних пляшках марки ПЕТФ місткістю 1 літр.

  Згідно з пояснювальною запискою, реалізація цього проекту постанови сприятиме збільшенню надходження до державного та місцевого бюджетів у розмірі близько 300 млн грн, а також допоможе зменшити кількість смертей, що відбуваються через вживання алкоголю.

  Рівень інфляції в Україні
  Інфляція в Україні на споживчому ринку в жовтні 2023 року порівняно із вереснем становила 0,8%, з початку року склала 3,8%, а у річному вимірі склала 5,3%.

  Зокрема, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в жовтні зросли на 1,0% у порівнянні з вереснем. Найбільше (на 14,0% та 10,1% відповідно) подорожчали овочі та яйця.

  Водночас ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,4%. Це пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми