Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що буде з інфляцією надалі: НБУ зробив заяву

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інфляція, ціни

  За підсумками минулого року інфляція знизилась до 5%. У найближчі місяці вона перебуватиме на тому ж рівні.

  5950_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Про це свідчить Інфляційний звіт Національного банку України.

  Що вплинуло на послаблення цінового тиску

  1. Зменшення витрат на сировину, матеріали та логістику. Налагодження раніше перерваних ланцюгів постачання знизило тиск на споживчі ціни, зокрема на продовольство й окремі послуги.

  Значні врожаї в умовах обмеженої експортної логістики також зумовлювали повільніше зростання цін.

  2. Заходи монетарної політики НБУ. Вони спрямовувалися на збереження можливості громадян захистити свої гривневі заощадження від інфляції завдяки депозитам та ОВДП (навіть після початку зниження облікової ставки).

  Це, зокрема, дало змогу зберегти курсову стійкість, що позитивно впливало на очікування.

  3. Зниження світових цін на нафту наприкінці року майже нівелювало ефект від повернення оподаткування пального та сповільнювало інфляцію через зменшення виробничих витрат.

  4. Мораторій на підвищення тарифів на послуги ЖКГ для населення стримував вплив все ще високих світових цін на природний газ.
  Що підживлювало інфляцію

  1. Пожвавлення споживчого попиту та посилення тиску з боку витрат на оплату праці. Зокрема значні видатки уряду та підвищення зарплат бізнесом сприяли зростанню реальних доходів громадян. З іншого боку, посилився тиск на витрати бізнесу з боку зарплат, а отже, й на ціни.

  2. Адміністративні рішення, зокрема підвищення тарифів на електроенергію для населення в червні, а також повернення в липні оподаткування пального, що діяло до повномасштабного вторгнення.

  Що буде з цінами надалі

  Інфляція залишатиметься помірною. У найближчі місяці вона перебуватиме на рівні близько 5% і незначно та тимчасово пришвидшиться в другому півріччі.

  Заходи монетарної політики НБУ й надалі обмежуватимуть зростання споживчих цін.
  Очікується, що інфляція повернеться до цільового діапазону (4−6%) вже у 2025 році.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми