IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Ситуація з сервісом "Приват24" підвисла у повітрі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Приват24

    Онлайн-платформа працює на основі програмного забезпечення, яке не належить ПриватБанку.

    4559_287238_default.jpg (66.9 Kb)

    Після націоналізації найбільшого банку країни багатьох громадян хвилює, що буде з одним з його активів – IT-системою і, зокрема, з онлайн-банкінгом "Приват24".

    Першою на цю тему висловилася голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева. На прес-конференції, присвяченій націоналізації банку, Гонтарева показала невпевненість в тому, кому належить "Приват24".

    "Стосовно системи "Приват24". Зараз команда Національного банку і команда Фонду гарантування, це більше 100 осіб, знаходяться в ПриватБанку в Дніпрі. І власність на всі програми, на все програмне забезпечення, на всі основні фонди цього банку ми визначатимемо, де знаходиться", – сказала Гонтарєва.

    Голова НБУ вважає, що зручність і функціональність "Приват24" перебільшені маркетологами банку, а аналогічні системи онлайн-банкінгу від інших банків "не дуже відрізняються".

    Першою відповіддю на запитання "кому належить "Приват24" і всі онлайн сервіси?" з боку менеджменту банку став коментар в Facebook Олега Гороховського, першого заступника голови правління ПриватБанку, який запевнив, що "Приват24" перейде державі.

    На спільному брифінгу голови правління банку Олександра Дубілета і заступника голови НБУ Якова Смолія останній заявив: "З точки зору технологій ми відзначаємо банк як найпередовіший і технологічний. Ті рішення, які реалізовані на платформі "ПриватБанку", можна вважати надбанням країни. Безумовно, це найкращі рішення, які є, і вони працюватимуть в звичайному режимі ".

    В ефірі телеканалу "24" міністр фінансів Олександр Данилюк висловився чіткіше щодо належності системи онлайн-банкінгу: "Приват24" – важлива компонента банку. Всі юридичні моменти будуть визначені в процесі передачі. Зараз ця система працює. Після аудиту подивимося... На цей момент програмне забезпечення банку [перебуває] під контролем держави", – зазначив Данилюк.

    Сьогодні заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що "Приват24" проходить міжнародний аудит для того, щоб визначити реальних власників платформи і умови подальшого її використання.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данилюк розповів про "відкриття дверей" для траншу МВФ

    Програмне забезпечення, особливого такої великої фінансової установи, – це дуже складна система. Одним з її основних компонентів є хмарна операційна система Corezoid. Над проектом працює команда, яка також займає посади в банку. Так, засновник і CEO Corezoid Олександр Витязь є заступником голови правління "ПриватБанку" та керівником Центру електронного бізнесу.
    Про те, чи належить ця американська компанія "ПриватБанку" (а значить, і державі після націоналізації) і на яких умовах побудована робота між нею і банком, видання запитало у Олександра Витязя.

    - "Приват24" побудований на хмарній платформі Corezoid. Останнім володіє американська Middleware Inc., зареєстрована в Вілмінгтоні, штат Делавер. Чи належить ця юрособа ПАТ "ПриватБанк" та було передано у власність державі?

    - Компанія Middleware не належить "ПриватБанку", так само як компанії Amazon, Google та інші IT-компанії. "Приват24" побудований на Amazon, Corezoid, мовою Erlang, Linux, API VISA/MC, Google: reCapcha, Analytics, Cloud Machine Learning і сотнях інших хмарних сервісів. Corezoid – це хмарний process engine (хостинг процесів), який дозволяє швидко будувати і масштабувати проекти і продукти будь-якої складності. Це інструмент розробки, а не банківський продукт.

    У "ПриватБанку" є акаунт в Сorezoid і всі процеси (алгоритми) всередині цього акаунта є власністю банку.

    - Чи можете ви сказати, як далі здійснюватиметься співпраця Middleware з державним "Приватом"?

    - Як триватиме співпраця – вирішувати "ПриватБанку". Middleware відкритий для співпраці і сертифікований Amazon для фінансових організацій, що підтверджено Amazon Financial Services Partner Solutions. У нас в країні все більше державних банків. IТ в них, м'яко кажучи, досить архаїчна і фрагментована. Я б усіх пересадив на єдину платформу (банкіри тільки спасибі скажуть).

    - Таким чином, Corezoid – незалежна американська компанія, яка продовжить роботу і просуватиме свій продукт на глобальному ринку?

    - Corezoid – незалежна американська хостинг компанія, яка продовжує роботу і просуває свій продукт на глобальному ринку. На яких умовах будуватиметься робота державного "ПриватБанку" та приватного Middleware – предмет переговорів нового менеджменту банку і компанії? Зараз діє старий контракт з дуже оптовими цінами для "ПриватБанку". Економічної необхідності його переукладати немає, але треба розуміти, що якщо рахунки за хостинг вчасно не оплачені, то все вимкнеться автоматично.

    - "ПриватБанк" заявляв про те, що інвестував в Corezoid. Ви можете сказати що це значить? Хто вкладав, які кошти, за яку частку?
    - "ПриватБанк" – це збірний образ холдингу. Інвестують зарубіжні компанії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми