П’яте покоління мобільного зв’язку – це не тільки швидкості до 10 Гбіт/с, але й розумні лічильники, автомобілі та цілі міста.
Британські консультанти з Analysys Mason, яких Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) залучила як радників для запуску в Україні 4G, представили огляд основних аспектів і перспектив технології 5G.
Експерти очікують, що п’яте покоління відкриє революційні технологічні можливості порівняно з уже існуючими стандартами. Якщо пікова швидкість у 3G становить 42 (іноді – до 63) Мбіт/с, у 4G – до 1 Гбіт/с, то в 5G вона зросте до 10 Гбіт/с. Відповідно, середні швидкості для кожного з поколінь коливаються в межах 3 Мбіт/с, 15 Мбіт/с і 100 Мбіт/с.
Середній час затримки, який у 3G і 4G становить 150 мс і 50 мс, у новому стандарті має впасти до рівня менше 5 мс. Це критично важливий параметр, наприклад, для автономного транспорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-бюджетні кросовери на ринку України
Одна базова станція третього і четвертого покоління може обслуговувати в середньому, відповідно, 50 і 500 активних з’єднань. Для 5G нормою має стати 1 млн підключень на 1 квадратній кілометр.
Якщо для 3G стандартом вважається підтримка мобільності на швидкості 300 км/год, для 4G – 400 км/год, то для п’ятого покоління – понад 500 км/год.