IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Влада знайшла важелі впливу на інтернет-магазини

 • Джерело: ain.ua.  → Ключові теги: магазини, інтернет

  Інтернет-торгівлю почнуть краще контролювати. Кожен підприємець матиме зазначати конкретні реквізити фірми, у разі порушень - може отримати штраф чи заборону роботи.

  8569_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Відповідний законопроект внесли у Верховную Раду депутати.

  В законопроекті пропонують посилити вимоги ідентифікації інтернет-торговців і надавачів послуг, а також дати право Державній службі України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів закривати сайти порушників і штрафувати провайдерів, які не виконають її вимоги.

  Необхідність внесення таких змін, на думку депутатів, викликана тим, що галузь електронної комерції в Україні все ще мало врегульована законодавчо. На багатьох сайтах відсутня інформація про продавця, а при отриманні товарів, замовлених через інтернет з готівковою оплатою, споживачам не надають розрахункові документи. І якщо з товаром потім виникають проблеми, контролюючі органи не можуть допомогти споживачеві захистити його права.

  "Інтернет-магазин, який реалізує товари на відстані, повинен надати доступ до інформації про організаційно-правову форму, повне найменування юридичної особи або ПІБ ФОП; місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання ФОП; адреса електронної пошти та/або адреса інтернет-магазину, а також інформацію про порядок прийняття претензії. Відсутність такої інформації унеможливлює проведення Держспоживслужбой повного і об'єктивного розгляду скарг споживачів з проведенням позапланових перевірок таких інтернет-магазинів. З такими ж проблемами можуть стикатися інші контролюючі органи, зокрема, органи Державної фіскальної служби України", - наголошується в законопроекті.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гойдалки з біткоін": експерт дав новий прогноз

  Однак в Інтернет-асоціації України виступили з різкою критикою цього законопроекту. Вони вважають, що на сьогодні в Україні немає необхідності посилювати вплив на взаємини в сфері електронної комерції. А деякі пропозиції, за даними аналітиків ІнАУ, суперечать Конституції України.

  "Зазначений проект Закону - це лише чергова спроба посилення адміністративного тиску на український бізнес, як продавців товарів (робіт, послуг) у сфері електронних комунікацій, так і операторів, провайдерів телекомунікацій. І він жодним чином не захищає від настання негативних наслідків для споживачів, які отримують товар, роботи, послуги і не захищає від "незаконослухняних" суб'єктів електронної комерції, в т.ч. іноземних компаній".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми