IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Україну можуть атакувати нові віруси через програму Word

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: віруси, ІТ

    Українські банки і бізнес під День Незалежності можуть атакувати за допомогою найпопулярнішої в світі комп’ютерної програми, що міститься майже в кожному ПК – Word.

    7455_19601317_102128442783841_70850519169878820_n.jpg (51.23 Kb)

    Про це йдеться в телеграмі Нацбанку №56-0007/55824.

    У документі департамент безпеки НБУ попередив підопічних про появу і поширення шкідливого коду. Він, за словами чиновників, є «модифікованим експлоїтом уразливості програмного забезпечення Microsoft Word CVE-2015-2545».

    Головна небезпека нового зловреду в тому, що жоден антивірусник не бачить в новій програмі загрози – не вважає її вірусом.

    «Поширюється шляхом розсилки листів електронної пошти з кодом, замаскованим під документ Microsoft Word. При цьому антивірусне програмне забезпечення жодного виробника, станом на 10 серпня 2017 року, не визначало цей документ як документ зі зловмисним кодом», – підкреслюється в документі НБУ.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман анулював експорту угоду з РФ

    Нацбанківці підкреслюють, що новий вірус використовує малопоширену вразливість Microsoft Word CVE-2015-2545, тому дозволяє застосовувати довільний код на потрібному комп’ютері і отримати фактично повний контроль над ПК.

    Для IT-фахівців викладено ключові особливості та індикатори компетенції зловреду:

    документ Microsoft Word інтегрований файлом *.eps
    запуск процесу FLTLDR.EXE% COMMONPROGRAMFILES%\\Microsoft Shared\\GRPHFLT\\EPSIMP32.FLT при відкритті такого файлу
    спроба способу з’єднання за адресою 137.74.224.142:80 як безпосередньо, так і через проксі-сервер
    характерна особливість запиту GET /z/get.php?name=< 8-значний код
    «Характер поведінки шкідливого коду, масовість його поширення, і той факт, що на момент поширення він не визначався жодним антивірусним програмним забезпеченням дає підстави припускати, що ця акція є підготовкою до масованої кібернетичної атаки на корпоративні мережі підприємств України», – підкреслюють в Нацбанку.

    Чиновники закликали банки негайно вжити заходів, які дозволять усунути такий дефект «шляхом встановлення відповідного патча від виробника компанії Microsoft».

    Вони збиратимуть інформацію про кіберінциденти київськими телефонами гарячої лінії (527-31-62, 521-87-80), а також на пошту (yber@bank.gov.ua).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане
Микрокредитование в Казахстане постоянно развивается. Увеличивается количество заемщиков, которые хотят пользоваться услугами МФО, также растет количе...
Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми