IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Бізнес переведуть на е-підпис

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Бізнес, що вже працює в Україні, зможе скористатися перехідним періодом.

  39_43_main_new_1507192085.jpg (46.99 Kb)


  Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає ідентифікацію громадян за електронним цифровим підписом Bank ID і Mobile ID. За прийняття законопроекту №4685 "Про електронні довірених послуги" проголосували 240 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

  Як зазначив голова Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, прийняття законопроекту максимально наблизить українське законодавство в сфері електронних довірчих послуг до європейського, що "є великим кроком до інтеграції економіки України з економікою країн ЄС".

  "Доопрацьований законопроект враховує зауваження, які були в першому і другому читанні. Загалом до комітету надійшло 477 правок. Цей законопроект максимально наближений до європейського законодавства в сфері електронних довірчих послуг. Серед нововведень законопроекту: прозоре надання статусу постачальника електронних довірчих послуг, чітке розмежування органів влади, впровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надання послуг, можливість використання національних і міжнародних стандартів", – сказав Данченко.

  Також Данченко зазначив, що законопроектом передбачено перехідний період для існуючого бізнесу.

  "Передбачено набуття чинності законопроектом через рік з дня публікації. Крім цього, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до довірчого списку", – сказав він.

  Крім цього, Данченко підкреслив, що ухвалення закону про електронні довірчі послуги дозволить Україні приєднатися до єдиного цифрового ринку Європи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ і ФГВФО погодили ліквідацію ще одного банку

  "У п'ятницю міністри Європейського Союзу підписали угоду про створення єдиного цифрового ринку до 2018 року. Цифровий ринок – це близько 60 мільярдів євро інвестицій в інфраструктуру, розвиток цифрових послуг. Частка України в цьому ринку може становити 5-6 мільярдів доларів", – зазначив він.

  Нагадаємо, цієї осені українці почнуть отримувати внутрішні ID-паспорта з вбудованим електронним цифровим підписом (ЄЦП). ID-паспорти з таким підписом дозволять громадянам вільно користуватися державними і банківськими онлайн-послугами, а також підтверджувати особу в будь-яких інтернет-операціях.

  Крім того, МВС України запровадило новий онлайн-сервіс: замовлення Довідки про відсутність судимості – безкоштовно і в режимі 24/7. Ця довідка, за словами голови відомства Арсена Авакова, часто потрібна українцям: вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанцій, для участі в тендері, усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, відновлення втрачених документів і так далі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми