IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Бізнес переведуть на е-підпис

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Бізнес, що вже працює в Україні, зможе скористатися перехідним періодом.

  39_43_main_new_1507192085.jpg (46.99 Kb)


  Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає ідентифікацію громадян за електронним цифровим підписом Bank ID і Mobile ID. За прийняття законопроекту №4685 "Про електронні довірених послуги" проголосували 240 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

  Як зазначив голова Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, прийняття законопроекту максимально наблизить українське законодавство в сфері електронних довірчих послуг до європейського, що "є великим кроком до інтеграції економіки України з економікою країн ЄС".

  "Доопрацьований законопроект враховує зауваження, які були в першому і другому читанні. Загалом до комітету надійшло 477 правок. Цей законопроект максимально наближений до європейського законодавства в сфері електронних довірчих послуг. Серед нововведень законопроекту: прозоре надання статусу постачальника електронних довірчих послуг, чітке розмежування органів влади, впровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надання послуг, можливість використання національних і міжнародних стандартів", – сказав Данченко.

  Також Данченко зазначив, що законопроектом передбачено перехідний період для існуючого бізнесу.

  "Передбачено набуття чинності законопроектом через рік з дня публікації. Крім цього, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до довірчого списку", – сказав він.

  Крім цього, Данченко підкреслив, що ухвалення закону про електронні довірчі послуги дозволить Україні приєднатися до єдиного цифрового ринку Європи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ і ФГВФО погодили ліквідацію ще одного банку

  "У п'ятницю міністри Європейського Союзу підписали угоду про створення єдиного цифрового ринку до 2018 року. Цифровий ринок – це близько 60 мільярдів євро інвестицій в інфраструктуру, розвиток цифрових послуг. Частка України в цьому ринку може становити 5-6 мільярдів доларів", – зазначив він.

  Нагадаємо, цієї осені українці почнуть отримувати внутрішні ID-паспорта з вбудованим електронним цифровим підписом (ЄЦП). ID-паспорти з таким підписом дозволять громадянам вільно користуватися державними і банківськими онлайн-послугами, а також підтверджувати особу в будь-яких інтернет-операціях.

  Крім того, МВС України запровадило новий онлайн-сервіс: замовлення Довідки про відсутність судимості – безкоштовно і в режимі 24/7. Ця довідка, за словами голови відомства Арсена Авакова, часто потрібна українцям: вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанцій, для участі в тендері, усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, відновлення втрачених документів і так далі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми