У минулому столітті проводове радіо було основним джерелом інформації. Якщо вдома не було приймача, йшли на вулицю – там радіо звучало скрізь і завжди. Вважалося, що приймачі повинні бути включені постійно – так можна було бути в курсі всіх подій і пригод в країні. Пізніше разом зі стрімким розвитком технологій необхідність в такому джерелі інформації поступово відпала.
Однак для деяких громадян радіо так і залишилося невід’ємним атрибутом їхнього життя.
З 2015 року кількість редакцій проводового радіомовлення в Україні скоротилася з 234 до 195. Про це заявив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.
«Кількість редакцій проводового мовлення скорочується. У нас є статистика, згідно з якою ще в 2015 році таких редакцій було 234, вже в 2016 році – 199 і на сьогоднішній день їх вже працює 195», – заявив Костинський.
За його словами, Нацрада отримує звернення про анулювання ліцензій від таких редакцій майже на кожному засіданні.
Костинський зазначив, що збереження редакцій проводового мовлення є одним із пріоритетів Нацради.
Як відомо, в Україні 8 листопада 2016 року набрав чинності закон від 16 червня 2016 р. №1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій». У законі встановлюються квоти для україномовного контенту на радіо і ТБ.