Вже зовсім скоро, якщо потрібен ноутбук з тривалим часом роботи від батареї, потрібно буде вибирати не між AMD і Intel. Потрібно буде дивитися в бік процесорів ARM. На них зараз працює більшість смартфонів, планшетів та інших мобільних гаджетів. З виходом апдейта Windows 10 Fall Creators Update їх також можна буде встановлювати в ПК. Про це пише TechToday.
Перехід на ARM обіцяє користувачам Windows суттєві поліпшення. Qualcomm обіцяє, що з її процесорами ноутбуки, наприклад, зможуть працювати без підзарядки до 20 годин. Крім цього, вони будуть постійно підключені в режимі очікування – так само, як зараз смартфони. На наявних комп’ютерах з Windows 10 режим очікування означає, що машину вимкнули.
Тривалість роботи ARM-гаджетів Windows виявилася настільки великою, що в Microsoft цього не очікували. «Чесно кажучи, це перевершило наші очікування, – говорить програмний менеджер Microsoft Піт Бернард. – Ми поставили високу мету для наших розробників, і ми її перевершили. Мова йде про автономність, з якою заряджати треба раз на кілька днів».
Бернард каже, що спочатку розробники не повірили досягнутим результатам і думали, що в програмному коді лічильників автономності виявився баг, тому вони не працювали. Тестери звітували, що їхні лічильники не працюють. «Виявилося, що це не баг, це просто дуже велика автономність», – говорить Бернард.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2018 р. ціни на алкоголь зростуть ще на 11%
Вперше свої плани щодо використання чіпів архітектури ARM в Microsoft розкрили минулого року. Тоді компанія показала перші девайси на базі процесора від qualcomm s Snapdragon 835. На них запустили настільну версію Windows 10, яка дозволяє працювати з усіма звичними програмами. Тестова система також мала 4 ГБ оперативної пам’яті і запускала Adobe Photoshop, гру World of Tank Blitz і пакет Office.
Чіпи ARM є більш енергоефективними у порівнянні з архітектурою x86, які випускає Intel і AMD. Однак Windows з самого початку була створена для архітектури x86 і тому не працювала на інших чіпах, включно з ARM. Перехід на ARM-чіпи Microsoft пробувала ще в 2012 році. Тоді компанії Asus, Dell, Lenovo і Samsung випустили ноутбуки на базі Windows RT. Це була спеціальна версія ОС, яку адаптували для чіпів ARM. Однак вона мала багато обмежень програмного забезпечення і не дозволяла запускати звичайні програми, через що і провалилася.