"3800 гривень кожному від президента": українців в популярній соцмережі "розводять" шахраї.
Повернути гроші практично неможливо, кажуть фахівці.
Всього за кілька днів на гачок аферистів в популярній соціальній мережі потрапили майже дві сотні українців. Зараз жертви шахраїв намагаються повернути втрачені гроші, але шансів мало.
У людей просили контактний телефон і реквізити карти, щоб нібито відправити на неї круглу суму. Оголошення з'явилося буквально днями в пабліку "Зелена хвиля", який привернув увагу новинним заголовком: "Президент підписав указ про: 3800 грн кожному". Однак перш ніж дати гроші, просили надати дані картки.
Дармові гроші моментально спокусили користувачів. Люди повірили, що їм виплатять кілька тисяч гривень за одну тільки реєстрацію на сайті. Далі обіцяли більше – понад 16 тисяч кожному. А тих, хто вагався, заспокоювали підставними коментарями від тих, хто нібито отримав жадану нагороду.
За реєстрацію на сайті шахраї ще брали кількасот гривень. За кілька днів обдурили понад 180 українців, кажуть в банку, клієнти якого тепер масово звертаються за допомогою.
"На жаль, кошти клієнтам повернуті не будуть, оскільки вони самі особисто свої персональні дані передали. Банк безсилий", – зазначає Сергій Гаврилюк, керівник проекту банку щодо взаємодії з правоохоронними органами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доходи та зарплата українців зростуть у 2018 - Гройсман
Щоб додати достовірності шахрайській пропозиції, злодії використовували фотографію ведучої програми "Ранок з Україною" Світлани Катренко. Сама вона про це дізналася від знайомих.
"Одного дня мені масово почали писати друзі відправляти дивну картинку. Там моє обличчя і якийсь дивний незрозумілий текст, явно виглядає ненормально", – розповіла Світлана Катренко.
Фотографії, яку використовували зловмисники, більше двох років, розповідає Світлана. Її сильно відфотошопили: домалювали на фоновий екран президента і наклеїли вигаданий титр з фейкової новини про 3 800 гривень кожному.
Нагадаємо, тільки минулого року шахраї вкрали з банківських карток українців 340 млн гривень.
При цьому кіберполіція попереджає українців про нові схеми SMS-шахраїв: аферисти проводять свої операції за допомогою підміни перших трьох цифр номера телефону, тобто коду мобільного оператора або стаціонарних телефонів.