IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Більшість професій зникнуть через ШІ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, ШІ

  Компанія Pearson за підтримки дослідників з Nesta і школи Оксфорд-Мартін підготувала звіт, присвячений впливу ШІ та автоматизації на робочу силу, повідомляє сайт Basic Income. Головним висновком стало те, що долю 70% робочої сили експертів спрогнозувати не вдається. Сьогодні не зрозуміло, як ШІ вплине на більшу частину працюючого населення.

  0976_narada.jpg (39.39 Kb)


  Автори дослідження заявляють, що постаралися відзначити не тільки негативні моменти, які ШІ принесе на ринок праці, але й позитивні. Так, вони стверджують, що 10% фахівців в найближчі роки чекає зростання. Очевидно, що мова йде про професії, в яких відсутні рутинні операції, які можна автоматизувати.

  Згодом професії, пов’язані з прийняттям рішень, оцінкою, вирішенням нетривіальних завдань будуть цінуватися більше. За гнучкість розуму і системне мислення професіонали будуть отримувати великі гроші. В майбутньому також підвищиться потреба у фітнес-тренерах, вихователях у дитячих садках, працівниках освіти, менеджерах і працівниках сфери послуг. Ці професії і ці навички будуть цінуватися навіть при розвиненому ШІ.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Уряді підсумували "осучаснення" пенсій

  Також дослідники чітко спрогнозували, що професіями, в яких сьогодні зайнято 20%, загрожує занепад через ШІ. Це ті професії, які можуть автоматизувати роботи і здатні взяти на себе різні алгоритми. У місці з першою категорією, на яку чекає зростання, вийшло передбачити долю 30% працюючого населення. Що стосується решти 70%, то дослідники відкрито визнають, що їхня доля невідома. Решта галузей важко піддаються аналізу, і поки що не ясно, як вплине на них автоматизація.

  При цьому дослідники впевнені, що так звані «навички 21 століття» будуть затребувані все більше. Старі професії, найімовірніше, трансформуються. Тобто, якщо ШІ і не відправить яку-небудь посаду в минуле, то змусить людину, яка її займає, підлаштовуватися під нові сценарії роботи: доведеться взаємодіяти з новими алгоритмами і технологіями. Підвищиться цінність знань, але тільки при умінні застосовувати їх на практиці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми